Bitcoin 67 Bin Dolara Kadar Yükseldi!

ProShares Bitcoin Strategy borsa yatırım fonu (ETF), 19 Ekim’de New York Menkul Kıymetler Borsası’nda BITO koduyla işlem görmeye başladı.

Piyasa katılımcılarının, kurumsal yatırımcıların katılım miktarını ölçmek için ETF’deki hacimleri yakından izlemesi muhtemeldir. Tepki birkaç gün için ılık olursa, kısa vadeli tüccarlar kar elde etmeye cazip gelebilir, ancak talep güçlü kalırsa yükseliş momentumu daha da artabilir.

Bitcoin

Bitcoin için sıradaki hedef

17 Ekim’de sona eren haftanın en son CoinShares raporu, kripto ürünlerine kurumsal girişlerin, kurumsal yöneticilerin elindeki toplam varlıkları 72,3 milyar dolarlık yeni bir rekor seviyeye ittiğini gösteriyor. Hafta boyunca 80 milyon dolarlık toplam girişten, Bitcoin ürünleri 70 milyon dolarlık aslan payını çekti.

Yeni bir ETF’nin piyasaya sürülmesi, duyarlılığı artırabilir ve Bitcoin’i tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarabilir mi yoksa kısa vadeli traderlar kar elde edecek mi? Paranın Bitcoin’den altcoinlere akmasının zamanı geldi mi?

Bitcoin’in 17 Ekim mum çubuğundaki uzun kuyruk, düşüşlerde güçlü alım olduğunu gösteriyor. Boğalar, fiyatı 18 Ekim’de 62.933 $’dan 15 Ekim’in yükseğinin üzerine çıkarmaya çalıştı ancak başarısız oldu. Bu, ayıların bölgeyi 62.933 dolar ile 64.854 dolar arasında canlı bir şekilde savunduklarını gösteriyor.

Lider kripto para birimi olan Bitcoin, uzun bir süredir yatay düzlemde ilerliyordu. Ardından gelen toparlanma ile beraber lider kripto para birimi yakından izlenen 67.000 dolar seviyesini tekrar aştı.

Ethereum ve Cardano da dahil olmak üzere diğer kriptolar da yükselirken, Pazartesi günü Asya ticaretinde en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, %3,5 artarak neredeyse 67.093 dolara yükseldi. Bitcoin en son 2 hafta önce 50.000 doların üzerindeydi ve o esnada tutunamayıp 63 bin dolar seviyesinden 61 bin dolarlara kadar geri çekilmişti. Şu an ise 67 bin dolardan işlem görüyor.

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Tesla Tırı “Tesla Semi” Neden Bir Türlü Çıkamadı?

2017'de Tesla'nın tırı için üretime başlamayı planladığı açıklandı. Bu aracın hiçbir zaman özel sürücülere satılması amaçlanmamıştı, bunun yerine mallarını taşımak için daha çevre dostu...

Bitcoin Enerji Tüketimi Rekor Seviyede Düştü!

Haziran ayında bir düşüş yaşadıktan sonra, Bitcoin fiyatı o kadar düşük kaldı ki, blok zincirinin büyük elektrik kullanımını benzer şekilde düşmeye zorladı. Dijital para...

League Of Legends: Yeni Yıldız Muhafızı Kostümleri Gün Yüzüne Çıktı!

Nilah'ın gelişiyle birlikte, yeni bir Yıldız Muhafızı seti en popüler kostüm serilerinden birinde Dünya'yı korumaya devam edecek. Riot Games, League of Legends'ın en yeni alt...