Battlefield 6 gösterim tarihi açıklandı

EA Games’in başarılı oyun serisi ve FPS severlerin göz bebeği konumundaki Battlefield 6, önümüzdeki günlerde gösterime girecek. Oyuncuların uzun süredir bekledikleri oyunlar listesinde başı çeken BF 6 heyecanlı bekleyişi sürdürüyor. Serinin son oyunu olan Battlefield 5, pek ilgi görmemiş ve beğenilmemişti.

Onun aksine BF 1 ise 2. Dünya Savaşı’nın dışına çıkarak oyuncuları 1. Dünya Savaşı’na taşıdığı için epey ilgi görmüştü. Serinin en güncel oyunu olacak olan 6. oyunun ne tarz tepkiler toplayacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.

Battlefield 6

Serisinin yeni oyunu için birçok farklı seçenek mevcut. Oyunun hangi zaman diliminde ve nerede geçebileceği ile ilgili onlarca seçenek ve kombinasyon bulunuyor. Fakat en yoğun iddialar oyunun uzak doğuda ve modern zamanda geçeceği yönünde. Geçmiş zamanlardan sıkılan oyuncular için bu oldukça sevindirici bir haber ancak eski tarz savaş mekaniklerini sevenler bir miktar üzülmüş olabilir.

Battlefield 6 ve 2WEI ortaklığı

Şirketin ve oyunun resmi Twitter hesabı attığı bir Tweet ile Battlefield 6’nın ilk gösterim tarihini açıkladı. Serinin devam oyunun gösterimi önümüzdeki ay olacak. Fakat gün olarak net bir bilgi paylaşılmadı. Battlefield resmi Twitter hesabı “Soon kelimesiyle kafiyeli kelimeler: Haziran Boom” Tweet’ini attı. Bu da bize Battlefield 6‘nın ilk gösterim tarihini işaret etmiş oluyor.

Geçtiğimiz günlerde BF 6’nın bu hafta tanıtılacağına dair bazı söylentiler çıkmıştı. Bu söylentilerin arkasından bazı görseller gün yüzüne çıkmıştı. Daha sonrasında ise bir ses kaydı sızdırıldı. Sızıdırılan ses kaydında 2WEI’nin Run Baby Run şarkısı çalıyordu. Tüm bu sızıntılar oyunun çıkışının yaklaştığını akıllara getirdi. Geçtiğimiz saatlerde de Run Baby Run şarkısını yapan 2WEI bir paylaşımda bulunarak oyunla ilgili bazı ipuçları verdi.

2WEI’nin yaptığı paylaşıma göre grubun şarkısının bulunduğu iki yeni oyun fragmanı bu hafta yayınlanacak. Tüm bu sızıntıların ardından fragmanlardan birinin Battlefield 6 olacağı aşikar.. Run Baby Run şarkısı Battlefield 6 için oldukça uygun ve gerilim içeren bir şarkı. 2WEI oyunlar için yaptığı muazzam şarkılarla bilinmekte ve pek çok edit için de kullanılmakta. Haziran ayında gösterime girmesi beklenen 6. oyunun  2WEI ile anlaşmış olması oldukça muhtemel ve oyunu daha da kaliteli kılabilecek cinsten.

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

1 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...