Apple cihaz sahipleri artık Playstation 5 kontrol cihazını kullanabilecek

Playstation Remote Play uygulamasının en son gelen güncellemesiyle oyunculara müjde verildi. Uygulamayı son sürüme yükselten kullanıcılar, Apple cihazlarında PS5 oyunları oynamak için DualSense kontrol cihazını kullanabilecek. Yeni özellik, iOS 14.5 güncellemesinin ardından Playstation Remote Play uygulamasının güncellenmesiyle geldi.

Güncellemeyle birlikte Dualsense kontrol cihazlarını kullanarak PS4 ve PS5 oyunları oynayabilmek mümkün olacak. Ancak iOS kullanıcılarına gelen bu özellik Android kullananlar için geçerli değil. Android kullanıcıları Remote Play uygulamasını kullanabilirler fakat şu anki Android sürümü yalnızca Dualshock 4‘ü destekliyor.

Playstation Remote Play uygulamasıyla iOS kullanıcıları PS5 Dualshock’u kullanabilecek

Yeni gelen desteği Playstation’ın resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımla kamuoyuna duyurdu. Playstation 5 ile birlikte tanıtılan Dualsense kontrol cihazı, şimdiye kadar sadece Windows ve macOS cihazlarda kullanılabiliyordu. Apple marka cihazlara sahip kullanıcılar için oldukça yararlı olabileceği düşünülen bu özellikten şimdilik Android kullanıcıları yararlanamıyor. Android kullanıcıları, şu an için sadece Dualshock 4 cihazını kullanarak PS4 oyunlarının keyfini sürebilecekler.

Özellik şu an için geliştirilmeye açık

IGN adlı internet sitesi yeni özelliğin duyurulmasının hemen ardından sistemi test ederek hatalarını kontrol etti. Site, yapılan test sonucunda; “Yeni konsoldaki tetik sistemi çalışıyor ama stabil değil. Kulaklık ve hoparlör desteği hala eksik; ancak bunların gelip gelmeyeceği ve ne zaman geleceği ise henüz belli değil. Daha da önemlisi, Android kullanıcılarına desteğin ne zaman geleceği de hala merak konusu olmaya devam ediyor.” şeklinde bir açıklama yayınladı.

DualSense’i iOS destekli cihazlarla eşleştirebilmek için ilk olarak kumandadaki Share tuşuna basılı tutup bekletilmesi ve ardından PlayStation tuşuna basıldıktan hemen sonra, kullanıcılar iOS cihazlarındaki ayarlar kısmından Bluetooth bölümüne girerek kumandayla cihazlarını eşleştirilebilmesini sağlamış oluyorlar.

Playstation 5 Dualsense Türkiye fiyatı ne kadar?

Göz alıcı beyaz bir rengiyle kullanıcıların karşısına çıkan gelişmiş oyun kumandası USB-C üzerinden şarj edilebiliyor. Yeni kumanda ile oyun keyfi sürülürken ufak detaylar dahi titreşim özelliği sayesinde oyunculara bire bir oyun deneyimi yaşatmış oluyor. Dahili bir mikrofona da sahip olan kontrol cihazının şu an için Türkiye fiyatı ise 669 TL olarak belirlendi.

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Valve’nin Steam Deck Alıcılarına Bazı Güzel Haberleri Var!

Steam Deck taşınabilir oyun konsoluna yönelik yüksek talep ve devam eden tedarik sorunları, birçok tüketicinin cihazı satın alma fırsatını beklemesine neden oldu. Valve Mart...

Elektrikli Otomobillerin Değer Kaybı Neden Fazladır?

Arabanız için benzin veya motorin almak bir noktadan sonra pahalı geliyorsa, elektrikli bir tane satın almak çekici görünebilir. Bununla birlikte, fark etmeyeceğiniz şey, ne...

En İyi Android Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları Nelerdir?

Günümüzde telefonların kameraları oldukça gelişmiş durumda. Bu sayede de çok güzel fotoğraflar çekebiliyoruz. Ama her ne kadar kameralar gelişmiş olsa da çektiğimiz fotoğrafları düzenleme...