Arrow Dizisinin En İyi 5 Bölümü

2012 yılında DC’nin CW kanalı ile ortak olarak çıkardığı Arrow, geçtiğimiz yıllarda final yaparak ekranlara veda etti. DC’nin dizi evrenine ev sahipliği yaptığı ve ilk dizisi olduğu için bu evrene “Arrowverse” adı bile verildi. Peki Arrow dizisinin en iyi 5 bölümü hangisi? Gelin bakalım. (Dikkat, spoiler içerir!)

Arrow Dizisinin En İyi 5 Bölümü: Arrowverse ve Temelleri

5. Fadeout (8. sezon 10. bölüm)

Bütün hikayenin sonuçlandığı ve serinin final verdiği bu bölüm, oldukça duygusal desek yeridir. 8 sene boyunca süren ve giderek azalan izleyici kitlesi ile beraber tarihe karışan Arrow, bu bölümde tekrardan izleyicisiyle barıştı ve yeni yapımlara aralık kapı bıraktı.

4. Sacrifice (1. sezon 23. bölüm)

İlk sezonun final bölümü olan Sacrifice, Oliver’ın neden adaya düştüğünü, kimler tarafından ne amaçla babasının öldürüldüğünü açıklığa kavuşturuyor. Beraberinde sezonun kilit ismi ile mücadeleye giren Arrow, zor bir kavgaya giriyor.

3. Unthinkable (2. sezon 23. bölüm)

Her süper kahramanın bir eğiticisi vardır. Oliver Queen’in birden fazla var; fakat bunlardan en büyüğü Slade Wilson, bilinen adıyla ise Deathstroke. İkinci sezonun baş düşmanı olan Slade, Arrow’a zor zamanlar geçirdikten sonra son kozlarını bu bölümde oynuyor.

2. The Climb (3. sezon 9. bölüm)

DC evreninin belki de en epik kötü adamlarından bir tanesi olan Ra’s Al Ghul ile dizinin başrolü Oliver’ın tam anlamıyla ilk defa karşı karşıya geldiği bu bölüm, ayrı bir noktada. Ailesini korumak adına Suikastçiler Birliğine ve Ra’s gibi birine karşı durması gereken Arrow’u oldukça zor bir bölüm bekliyor.

1. Lian Yu (5. sezon 23. bölüm)

Arrow’un 5. sezon finali olan 23. bölümde hikayenin başladığı yere, Lian Yu’ya geri dönüyoruz. Oliver Queen ve beraberinde tüm ekibi adada düşmanları ile karşı karşıya geliyor. Ucu açık kalan bölüm bir diğer sezonu merakla bekletiyor.

Sizin en çok sevdiğiniz Arrow bölümü hangisi? Yorumlarınız bizler için oldukça kıymetli!

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...