AMC ve Sony, Yeni Spider-Man Filmine Bilet Alanlara NFT Dağıtacak

AMC ve Sony, vizyona girecek olan yeni Spider-Man filmine bilet alanlara ücretsiz NFT dağıtacak!

AMC ve Sony, Ücretsiz NFT Dağıtacak

AMC, blok zincirine olan düşkünlüğünü, bilet ön siparişleriyle elde ettiğiniz bedavalara kadar genişletiyor. Tiyatro zinciri AMC ve Sony Pictures, 16 Aralık‘ta vizyona girecek olan Spider-Man: No Way Home gösterileri için bilet satın alan veya rezerve eden Stubs Premiere, A-List ve Investor Connect üyelerine 86.000 adet NFT veriyor. Özel bir web sitesi aracılığıyla bir kod kullanın ve daha çevre dostu Wax blok zinciri aracılığıyla sunulan 100 tasarımdan birine sahip olun.

Ön siparişler 29 Kasım’da başladığında, biletlerinizi AMC Theatres web sitesi veya mobil uygulaması aracılığıyla sipariş etmeniz gerekecek. Hak kazanırsanız, kodunuzu 22 Aralık’ta alacaksınız ve NFT’yi talep etmek için 1 Mart 2022’ye kadar vaktiniz olacak.

Bu AMC için bir ilk ama şok edici değil. Şirketin mevcut kripto coşkusuna ek olarak, şef Adam Aron, sinemaseverlerin ve hissedarların NFT’ler için “çağrı yaptığını” söyledi. Bu aynı zamanda bir deney olarak da düşünülebilir – AMC ve Sony, kaç izleyicinin tamamen dijital bir koleksiyona sahip olmaya istekli olduğunu öğrenecek. Promosyonun daha güçlü bilet satışlarına dönüşeceğinin garantisi yoktur, ancak yeterli ilgi varsa bu nispeten yaygın hale gelebilir.

Teklif hakkında yorum yapan AMC Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Adam Aron şunları söyledi:

AMC Theatres konuklarımız ve AMC Entertainment hissedarlarımız, AMC’nin NFT dünyasına girmesi için çağrıda bulunuyorlardı ve bunu yapmaya başlamak için Sony Pictures’daki iyi arkadaşlarımızdan daha mükemmel bir yol düşünemezdik. Bu özellikle, SPIDER-MAN: NO WAY HOME 2021’in en çok beklenen filmlerinden biri ve Cub Studios’taki inanılmaz yetenekli sanatçılar, bu en son enkarnasyona uygun saygı göstererek 100’den fazla benzersiz NFT yaratıyorlar.

İklim değişikliği üzerindeki etkilerden endişe duyanlar için AMC, Örümcek Adam NFT’lerinin, karbon nötr olarak sertifikalandırılmış bir “ultra düşük karbon ayak izi blok zinciri” işleten WAX tarafından işletilen özel bir sitede kullanılabileceğini söyledi. Büyük bir sinema tarafından sunulan ilk NFT’ler olduklarından, kıtlıkları ve tarihsel alakaları göz önüne alındığında, birkaç on yıl içinde bu varlıkların ne kadar değerli olacağını görmek ilginç olacak.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Kategoriler

En Güncel Haberler

Dijital Dolar (CBDC) ABD Hükümetinin Onayını Aldı mı?

FED tarafından yayınlanan yeni bir makaleye göre, ABD hükümeti tarafından desteklenen bir dijital dolar, daha hızlı para transferlerine yol açabilir ve mevcut bankacılık sisteminden...

Squid Game 2. Sezonu İçin Açıklama Geldi!

Perşembe günü dördüncü çeyrek kazanç çağrısı sırasında, Netflix'in eş CEO'su ve baş içerik sorumlusu Ted Sarandos, Kore mini dizisi Squid Game geri döndüğünü doğruladı....

Nayib Bukele, Türkiye’de!

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, geçtiğimiz akşam Türkiye'ye selam yolladı. Paylaştığı tweet'te "Öncelikle, #Bitcoin diyarı El Salvador’dan tüm Türkiye’ye selamlar" ifadesini kullandı....