Mercedes-Benz Vision EQXX İçin Geri Sayım Başladı

Son teknolojiye sahip yeni Mercedes-Benz Vision EQXX modelinin tanıtım tarihi belli oldu! Ne zaman tanıtılacak?

Mercedes-Benz, tüm dünyaya en yeni elektrikli otomobil konseptini tanıtmak için gün sayıyor. İlk olarak geçtiğimiz temmuz ayında duyurulan otomobille ilgili detaylar da yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı.

2030 yılında tamamen elektrikli otomobiller üretmeyi hedefleyen Mercedes-Benz, bu kapsamda üreteceği yeni otomobillerden biri olan Vision EQXX modelinin de tanıtım tarihini duyurdu.

Mercedes-Benz Vision EQXX Yeni Yılda Tanıtılacak

Gün yüzüne çıkan yeni bilgilere göre Mercedes-Benz, daha önce test sürüşleri sırasında yollarda görülen yeni otomobilini 3 Ocak tarihinde tüm dünyaya gösterecek. Mercedes COO’su Markus Schafer tarafından paylaşılan bu bilginin yanı sıra yeni otomobille ilgili bazı teknik detaylar da ortaya çıktı.

Mercedes Vision EQXX, Alman otomobil üreticisinin şimdiye kadar ürettiği en verimli elektrikli araç olmak üzere üretilecek gibi görünüyor. Mercedes-Benz, aracın aerodinamiğini özel olarak ele alıp geliştirecek. Yeni Vision EQXX’in en düşük sürtünme katsayısına sahip olması bakımından, Mercedes EQS modelini geride bırakması bekleniyor.

İlk kez ortaya çıktığında 1.200 km, daha sonra ise 1.000 km gerçek menzile sahip olduğu şirket tarafından açıklanan tamamen elektrikli araç, Mercedes-Benz COO’su Markus Schäfer’a göre EQS’ten yüzde 20 daha yüksek enerji yoğunluğuna sahip pil hücreleri ile birlikte üretilecek. Otomobil üreticisi, geliştirecek olduğu birçok yeni teknolojiyi ilk olarak EQXX modeli üzerinde test edecek ve burada öğrendikleri ile gelecek elektrikli otomobil modellerinin verimliliğini çok daha iyi hale getirerek filosunu daha da geliştirecek.

Yeni Vision EQXX tanıtım tarihi ortaya çıkmış olsa da, halen yeni prototipin tam adı şu an için belirsizliğini koruyor. Mercedes-Benz Vision EQXX aslında otomobilin kod adı olarak belirlenmiş. Dünyanın en uzun menzilli elektrikli otomobil modeli olacak bu yeni Mercedes’in tam adını da lansmanla birlikte öğrenmiş olacağız.

Otomobil tarihine damga vuracak olan bu yeni Mercedes modeli sizce nasıl olacak? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...