Amazon Prime Hediye Özelliğini Tanıttı

Amazon Prime hizmetine abone olanların yalnızca bir e-posta adresi veya telefon numarası kullanarak başkalarına hediye göndermesine olanak tanıyan yeni bir hediye özelliğini bugün piyasaya sürüyor, ayrıca adres de gerekmiyor.

Hediye verenlerin Amazon Prime üyesi olması gerekiyor, program Amerika kıtasıyla sınırlı ve şimdilik sadece mobil cihazlarda kullanılabiliyor. Ve Amazon bazı önlemler almış olsa da – hediyeyi veren asla alıcının posta adresine erişemez – bu kulağa dolandırıcılar, takipçiler ve başkalarının çevrimiçi tacizinden zevk alanlar tarafından kötüye kullanılmaya müsaitmiş gibi dursa da bu durumun önlemleri alınıyor.

Amazon Prime

Amazon Prime Hediye özelliği şimdilik ABD ile sınırlı

Yeni özellik şu şekilde çalışıyor: Hediye veren, alıcıya bir hediye vererek sürpriz yapmak istiyor ancak alıcının posta adresini bilmiyor. Ancak hediyeyi veren, alıcının e-posta adresine veya telefon numarasına sahipse bu problem olmuyor. Hediyeyi veren, Amazon mobil uygulamasında hediyeyi seçer, ödeme sırasında “kolay iade için hediye fişi ekle” seçeneklerini seçer ve “alıcının adresini vermesine izin ver” seçeneğini görür. Verici daha sonra alıcının e-posta adresini veya cep telefonu numarasını ekler.

Bu noktada hediyeyi verenin kartından ücret alınmaz, ancak satın alma tutarı kadar ödeme kartına bir blokaj yapılır.

Alıcı daha sonra, kısa mesaj veya e-posta yoluyla, hediye verenden kendisini bekleyen bir hediye olduğuna dair bir bildirim alır. Alıcının bir Amazon hesabı yoksa bu noktada bir tane oluşturabileceğini unutmayın. Hediyeyi kabul etmek için alıcının bir Amazon hesabına sahip olması gerekir, ancak yalnızca verenin bir Prime üyesi olması gerekir.

Alıcı, hediyeyi verenin ne gönderdiğini ortaya çıkarmak için Amazon’dan gelen bildirime tıklayabilir, ardından hediyeyi reddetmeye, hediyeyi kabul etmeye, ancak onu bir Amazon hediye kartına dönüştürmeye karar verebilir – hediyeyi veren kişiye bildirilmez – veya , o sadece hediyeyi kabul edebilir. Alıcı hediyeyi kabul ederse, verenin ödeme kartından ödeme alınır. Alıcı hediye bildirimini tamamen görmezden gelirse, birkaç gün içinde süresi dolar ve hediyeyi veren parasını geri alır.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Cybertruck Aracına İlham Kaynağı Olan James Bond Arabası

Amerika merkezli elektrikli otomotiv devi Tesla'nın CEO'su Elon Musk, herkesin tasarımından etkilendiği aracı olan Cybertruck'ı 2023 yılında piyasaya sürülmeyi planladığını açıklamıştı. Cybertruck'ın tasarımındaki ilham...

F1 Manager 2022: Şu Ana Kadar Bildiğimiz Her Şey

Eğer son birkaç yılını takımın pitstop taktikleri hakkında atıp tutarak geçirmiş bir Ferarri hayranıysanız ya da içinizde bir yerlerde Aston Martin'i zafere taşıyacak adamın...

ABD Neden TikTok’un Kaldırılmasını İstiyor? FCC Komisyonu Açıkladı!

ABD FCC komisyon üyesi Brendan Carr, Google ve Apple'ı TikTok'u ilgili uygulama havuzlarından, App Store'dan ve Play Store'dan çıkarmaya çağırdı. Carr, Çinli ByteDance'in sahip...