Amazon Prime dizi önerileri

Amazon Prime, Amazon tarafından hayata geçirilen ve Netflix gibi dijital platformlara karşı çok ciddi bir rakip. Fakat pek çok kullanıcı içerikleri yetersiz buluyor ve bu durum ile ilgili şikayet ediyor.

Aslında Amazon Prime oldukça dolu bir kütüphaneye sahip. Çoktan yer edinmiş ciddi eserlerin yanında The Boys gibi kendi stüdyoları tarafından yapılan ve gelecek vaat eden dizi ve filmler de sunuyor.

İşte Prime’da izleyebileceğiniz bir kaç dizi/film önerisi

Amazon Prime

1- The Office

The Office için dizi literatürüne “ofis komedisi”ni sokan bir sit-com diyebiliriz. Steve Carell ve ekibi uzunca bir dönem yani toplam 9 sezon Altın Küre ve Emmy’leri silip süpürmüştü. Dizi boyunca kurgusal bir kağıt şirketi olan Dunder Mifflin Paper Company, Inc.’nin bölge yöneticisi Michael Scott’ın büro ekibi ve çalışanlarının kötü yönetim altındaki münasebetsiz davranışlarına ve absürd durumlara tanık oluyoruz.

2- Dr. House

House M.D. 2004-2012 yılları arasında yayımlanmış olan ve efsane karakter, egzantrik kişilik Dr. House’ı yaratmış olan dizi. Dr. Gregory House, hastalarına karşı inanılmaz sivri dilli, iğneleyici ve empati yoksunu bir doktordur fakat Sherlock Holmes gibi bir düşünme tarzı ve kusursuz içgüdüleri vardır. Toplam 8 sezonu olan dizide bölümler ortalama 44 dakika sürüyor.

3- The Man in the High Castle

Man in the High Castle, Almanların bizim evrenimizde Hiroshima ve Nagasaki’ye atılan atom bombalarını Washington’a attığı ve savaşın kayıtsız şartsız sona erdiği paralel bir evrende geçiyor. Bu evrende ABD’nin yarısı Almanlar, diğer yarısı da Japonlar tarafından paylaşılmış durumda. Hitler ölüm döşeğinde ve gizli bir iktidar mücadelesi mevcut. Hitler’in bir takım taraftarları statükonun devamı için çabalarken diğer bir taraftarlar Almanlar ile Japonlar arasındaki bir savaşta ilk saldıranın Almanlar olması gerektiği, Japonlar er geç nükleer silah teknolojisini elde edeceği için onlarla sonsuza dek müttefik kalınamayacağı düşüncesinde.

4- The Boys

The Boys, süper kahramanların güçlerini ve şöhretlerini kötüye kullandığı bir evrende geçiyor. Kendilerini kanunu korumaya adayan ve “The Boys” olarak adlandırılan bir grup insan, yozlaşmış süper kahramanları ortadan kaldırmak için zorlu bir yolculuğa çıkar. Dizisin 3. sezon onayı alındı. Supernatural’dan tanımıdığımız “Jensen Ackles” dizinin yeni sezonunda yer alacağını Instagram hesabından duyurdu.

Amazon Prime
Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Apple Sanal Gerçekliği Yakında Geliyor!

Saygın Apple analisti Ming-Chi Kuo'ya göre, Apple'ın artırılmış ve sanal gerçeklik deneyimlerinin bir kombinasyonunu sunacağı bildirilen uzun süredir konuşulan karma gerçeklik kulaklığı, Ocak 2023'te...

Safari Arka Planı Nasıl Silinir? Safari’yi Temizlemek Neden Önemli?

Apple kullanıcısıysanız, internette Safari aracılığıyla gezinme olasılığınız yüksektir. Apple, Safari'nin Mac için en hızlı ve en kolay web tarayıcısı olduğunu ve çevrimiçi olmanın en...

Antarktika’da Drone Kullanmak Yasak! Peki Neden?

Drone teknolojisi geliştikçe ve drone fotoğrafçılığı hobisi çoğaldıkça, bu alanda çalışmalar ve çekimler görmeye alışmıştık. Fakat maalesef yakın zamanda Antarktika'dan bir drone görseli görmeyi...