Amazon Kindle ve Apple Books Üzerinde Yer Alan En İyi Ücretsiz Kitaplar

Birçok kişi tarafından severek kullanılan Kindle ve Apple Books üzerinde yer alan en iyi ücretsiz kitaplar listemizde hangi kitaplar bulunuyor? İki platformda da ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz en iyi kitapları sizler için derledik. Ancak bu kitapların İngilizce olduğunu hatırlatmakta fayda var. Bunların çoğu Amazon’da da ücretsizdir, ancak bazıları size birkaç dolara (veya belki sadece birkaç sente) mal olacak.

Hem Amazon Kindle hem de Apple Books platformlarında yer alan en iyi ücretsiz kitaplar listesi ise şu şekilde:

Frankenstein (Mary Shalley)

Klasik kitaplar arasında yer alan Frankenstein, sadece ilk bilim-kurgu romanı olarak görülmekle kalmıyor, aynı zamanda zamansız bir mesel, gotik edebiyatın en güzel örneklerinden biri ve romantik akımın gerçek bir ürünü olarak kabul ediliyor.

Frankenstein’ı Amazon Kindle’da ücretsiz indirmek için buraya veya Apple Books’ta ücretsiz indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Peter Pan (J.M. Barrie)

Peter Pan, büyümeyi reddeden haylaz bir çocuktur. Bitmeyen çocukluk sürecini, Varolmayan Ülke (Neverland) adındaki küçük adada, Peri arkadaşı Tinker Bell ve Kayıp Çocuklar adlı çocuk çetesiyle, maceradan maceraya atılarak Korsan Kaptan Hook ve mürettebatı’na meydan okuyarak sürdürmektedir.

Peter Pan’ı Amazon Kindle’da sadece 2.23 dolara indirmek için buraya veya Apple Books’ta ücretsiz indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Dönüşüm (Franz Kafka)

Bir adamın ani ve anlaşılmaz bir şekilde devasa bir böceğe dönüşmesini konu edinen ve 100 sayfadan daha az bir süreye sahip olmasına rağmen, ilk yayımlanmasından bu yana 116 yıl boyunca sıkı bir psikolojik inceleme ve yoruma konu olan Dönüşüm isimli kitabı Amazon Kindle’da sadece 77 sente indirmek için buraya veya Apple Books’ta ücretsiz indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Sherlock Holmes’un Maceraları (Arthur Conan Doyle)

120 yıldan uzun bir süre önce yayınlanan Sherlock Holmes’un Maceraları, Robert Downey Jr.’ın başrol üstlendiği bir film ile daha önce beyaz perdeye de taşınmıştı. Sherlock Holmes, bu listedeki en önemli kitap olmayabilir ama en eğlencelisi olabilir.

Sherlock Holmes’u Amazon Kindle’da sadece 2.01 dolara indirmek için buraya veya Apple Books’ta ücretsiz indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Gurur ve Önyargı (Jane Austen)

Jane Austen kitapları onlara modern bir mercekle baktığınızda çok ürkütücü ve neredeyse yavan gelebilir. Ancak Austen kitaplarını okumak geçmişe açılan arsız bir pencere gibidir. Bu yazarın kitaplarını okumak istiyorsanız önce Gurur ve Önyargı ile başlamak iyi bir seçim olabilir.

Gurur ve Önyargı’yı Amazon Kindle’da sadece 1 dolara indirmek için buraya veya Apple Books’ta ücretsiz indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Moby Dick (Herman Melville)

Moby Dick, dünyaya “beyaz balina” deyimini ve aynı zamanda en ünlü açılış cümlelerinden birini verdi. Kitap 170 yaşına yaklaşıyor ancak her yerde “okumanız gereken kitaplar” listelerinin temelini oluşturmaya devam ediyor.

Moby Dick’i Amazon Kindle’da sadece 1 dolara indirmek için buraya veya Apple Books’ta ücretsiz indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Savaş ve Barış (Leo Tolstoy)

En büyüğünü sona sakladık. Rus edebiyatının önde gelen eserlerinden olan Savaş ve Barış, yıllar geçse de tüm dünyada tanınan bir klasik haline gelmiştir. Bu benzersiz klasiği Amazon Kindle’da sadece 80 sente indirmek için buraya veya Apple Books’ta ücretsiz indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Sizlere göre bu listede yer alan en iyi kitap hangisi? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...