Amazon Glow Piyasaya Sürüldü

Çocukların arkadaşlarıyla ve aileleriyle uzaktan iletişim kurmasını kolaylaştırmak için özel olarak tasarlanmış bir görüntülü arama / etkileşimli oyun cihazı olan Amazon Glow, bu oldukça zorlayıcı etkileşimleri daha doğal, ilgi çekici ve eğlenceli hale getirmeye çalışıyor.

Facebook’un Portal Go’nun, konuşmaları oldukları yere götürmenizi sağlayan taşınabilir bir cihaz yaparak kıvranan, dikkati dağılan çocuklar sorununu çözmeye çalıştığı yerde, Amazon, sabit bir masa üstü projektör aracılığıyla çocuğunuzu büyülemeye çalışır. 19,2 inçlik projeksiyonlu bir oyun alanı daha aktif oyun oynamayı teşvik eder, büyükanne ve büyükbabanın, teyzenin, amcanın veya ikinci kuzenin sadece çocuğunuzun çizimini, resim yapmasını veya oyun oynamasını izlemekle kalmaz, aynı zamanda biraz korkutucu, bedensiz bir kafa biçiminde de olsa eğlenceye katılır.

Amazon Glow

Amazon Glow özellikleri neler? Fiyatı ne kadar?

14 inçten biraz daha uzun olan Glow, uzaktaki arayanı göstermek için ön tarafında sekiz inçlik bir dokunmatik ekrana sahip kare şeklinde bir Yankı hoparlörüne benzeyen yükselen bir cihazdır. Çocuğu ve hareketlerini yakalamak için ekranın üstüne 720p kamera ve altına 10 watt’lık bir hoparlör oturur.

İki yönlü ses, bir projektörü barındıran çıkıntılı plastik yığının üzerindeki dört mikrofon tarafından etkinleştirilir. Bu, 19,2 inçlik dokunmaya duyarlı bir projeksiyon ekranını, IR sensörlerinin ve ikinci bir kameranın etkileşimi mümkün kıldığı özel olarak tasarlanmış beyaz bir mat üzerine ışınlar. Ayrıca, özel bulmacalara tarayabileceğiniz ve hem dijital hem de fiziksel olarak oynayabileceğiniz yedi tangram yapboz parçası da dahildir. Ancak tüm bunlar önemli miktarda yer kaplar ve bunun için iyi bir yer bulmak zor olabilir; artı, cihaz çok taşınabilir değil.

Glow, kısa, çıkarılabilir bir güç kablosuyla çalışır ve video ve mikrofonları kesen fiziksel bir gizlilik kapağı, ayrıca bir güç düğmesi ve yan taraftaki ses açma ve azaltma düğmesi vardır. Uzaktaki aile ve arkadaşlarla sohbet etmek ve oyun oynamak için üç ila dokuz yaş arası çocuklar için tasarlanmıştır ve Amazon’un güçlü ebeveyn kontrolü özelliklerinden yararlanır.

Fiyatı ise 249 dolar olan Amazon Glow, Türkiye’de ne kadardan satışa sunulacak net değil. Fakat vergilerle beraber 4800 lira civarında olması bekleniyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Tesla Tırı “Tesla Semi” Neden Bir Türlü Çıkamadı?

2017'de Tesla'nın tırı için üretime başlamayı planladığı açıklandı. Bu aracın hiçbir zaman özel sürücülere satılması amaçlanmamıştı, bunun yerine mallarını taşımak için daha çevre dostu...

Bitcoin Enerji Tüketimi Rekor Seviyede Düştü!

Haziran ayında bir düşüş yaşadıktan sonra, Bitcoin fiyatı o kadar düşük kaldı ki, blok zincirinin büyük elektrik kullanımını benzer şekilde düşmeye zorladı. Dijital para...

League Of Legends: Yeni Yıldız Muhafızı Kostümleri Gün Yüzüne Çıktı!

Nilah'ın gelişiyle birlikte, yeni bir Yıldız Muhafızı seti en popüler kostüm serilerinden birinde Dünya'yı korumaya devam edecek. Riot Games, League of Legends'ın en yeni alt...