Amazon, Çin ürünlerini yasaklıyor!

Gadget satıcıları Aukey, Mpow, RavPower, Vava, TaoTronics ve Choetech gibi Çinli markalar Amazon’un çevrimiçi mağazasından gizemli bir şekilde kaybolmaya başladı. Amazon kullanıcı incelemelerini oldukça dikkate alan bir firma ve bu konuda kesinlikle ayrıcalık yapmıyor. Saydığımız firmalar buzdağının sadece görünen kısmı olarak nitelendirilebilir. Yabancı kaynaklara göre Amazon, 3000 farklı satıcı hesabında 600’den fazla Çinli markayı kalıcı olarak yasakladı.

Amazon, beş aylık küresel baskının ardından bunun büyük bir çetele olduğunu söylüyor: bir sözcü bu 600 markanın Amazon’un politikalarını, özellikle de inceleme kötüye kullanımıyla ilgili olanları bilerek, tekrar tekrar ve önemli ölçüde ihlal ettiği için yasaklandığını söyledi.

South China Morning Post, devlete ait televizyonda bir Amazon Asya Başkan Yardımcısı ile yaptığı röportajdan alıntı yaparak rakamları daha önce bildirdi. Amazon’un baskıları, The Wall Street Journal’dan Nicole Ngyuen’in RavPower gibi şirketlerin incelemeler karşılığında nasıl hediye kartları sunduğuna ilişkin haberlerinin ortasında başladı.

Amazon

Amazon, Çin’in önünü kesebilir mi?

Amazon, 2016’da teşvikli inceleme uygulamasını yasakladı, ancak bu zor bir durum: Bu tekliflerden bazıları VIP test programı veya uzatılmış garanti olarak gizlenmiştir. Diğer şirketler, yalnızca siz kötü bir inceleme bıraktıktan sonra teşvikler sunarlar – size ücretsiz bir ürün verirler veya olumsuz incelemenizi sildiğiniz sürece ücretsiz para “geri ödemesi” sunarlar, iade gerekmez. Bu gibi benzer durumları Amazon affetmeyerek kalıcı olarak hesapları kapatıyor.

İşte Amazon’un tam açıklaması:

Amazon, müşterilerin güvenle alışveriş yapabilmeleri ve satıcıların sağlıklı rekabet ortamında işlerini büyütme fırsatına sahip olabilmeleri için mağazamızda harika bir deneyim oluşturmak için çok çalışıyor. Müşteriler, bilinçli satın alma kararları vermek için ürün incelemelerinin doğruluğuna ve gerçekliğine güvenir ve hem gözden geçirenler hem de satış ortakları için topluluk özelliklerimizin kötüye kullanılmasını yasaklayan net politikalarımız vardır. Bu politikaları ihlal edenleri dünyanın neresinde olursa olsun askıya alır, yasaklar ve yasal işlem başlatırız.

Kötüye kullanım tespitini iyileştirmeye ve inceleme kötüye kullanımı da dahil olmak üzere bilerek birden fazla ve tekrarlanan politika ihlallerinde bulunanlar da dahil olmak üzere kötü aktörlere karşı yaptırım önlemleri almaya devam edeceğiz. Attığımız adımların, küresel satış topluluğumuzun büyük çoğunluğunu oluşturan dürüst işletmelerin yanı sıra müşterilerimizin de yararına olduğundan eminiz.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...