WhatsApp, sticker yapımını kolaylaştıracak

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, birçok kişinin severek kullandığı sticker özelliği için yeni bir kolaylık üzerinde çalışıyor. Şirket, kullanıcılarına nasıl bir kolaylık sunacak?

WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı yenilikleri açığa çıkarmasıyla ünlenen WABetaInfo, şirketin üzerinde çalıştığı yeni bir özelliği duyurdu.

WhatsApp, sticker oluşturmayı daha kolay hale getirecek

Şirketin üzerinde çalıştığı bu özellikle birlikte, kullanıcılar bilgisayarlarındaki herhangi bir görüntüyü, sticker gibi gönderebilme imkanına sahip olacak. WhatsApp bunun için, mesajların yazıldığı bölümün hemen yanına yeni bir buton ekleyecek. Bu butona basan kullanıcılar, herhangi bir görseli sticker olarak gönderebilecek.

Daha sonrasında ise bu işlemi gerçekleştiren kullanıcılar, sticker olarak gönderdikleri görselleri ise aşağıdaki gibi görecek:

En çok tercih edilen mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp’ın yalnızca masaüstü sürümüne özel geliştirdiği bu özelliğin ne zaman kullanıcılara sunulacağı ise şu an için bilinmiyor. Ancak bu özelliğin sadece masaüstüne özel olup olmayacağı da bilinmeyenler arasında yer alıyor. Eğer kullanıcılar tarafından sevilen bir özellik haline de gelirse, bu yeniliği mobil versiyonda da görme şansına sahip olabiliriz.

Uygulamayı kullananların severek tercih ettiği özelliklerden biri olan sticker’lara, WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı yenilikle birlikte erişilmesi öncesine göre daha kolay olabilecek.

Bu özellikle ilgili daha fazla detay, önümüzdeki süreçte gün yüzüne çıkacak.

Peki siz WhatsApp’ın geliştirmekte olduğu bu özelliği beğendiniz mi? Fikirlerini yorum bölümünde bizimle paylaşmayı unutmayın!

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...