2021 bitmeden çıkacak filmler

Disney, Cuma günü geç saatlerde yaptığı açıklamada, Disney’in 2021 listesindeki kalan filmlerin hepsinin Disney Plus akış platformunda yayınlanmadan önce yalnızca sinemalarda gösterileceğini duyurdu. 2021 film sektörü açısından yoğun geçti ve bu şekilde devam edecek gibi görünüyor.

Disney medya ve eğlence dağıtım başkanı Kareem Daniel, “Yılın en iyi sekiz yerli gösteriminden beşini içeren yaz filmlerimizin muazzam gişe başarısını takiben, 2021’in geri kalanı için vizyon planlarımızı güncellemekten heyecan duyuyoruz” dedi. bir haber bülteninde, “film izlemeye olan güvenin artmaya devam ettiğini” ekledi.

Geçen baharda başlayan koronavirüs pandemisi ve sinema salonlarının geçici olarak kapanması, film stüdyolarının pandemi kısıtlamalarının hafifletilmesi için zaman tanımayı ve insanların çok sayıda sinemaya geri dönmesini sağlamayı umarak filmlerinin çoğunun vizyona girmesini ertelemesine neden oldu. Warner Bros, Aralık 2020’de 2021 listesinin tamamının HBO Max akış platformunda aynı anda yayınlanacağını duyurduğunda Hollywood’daki birçok kişinin öfkesini ve tepkisini çekti.

2021 film

2021 bitmeden vizyona girecek olan filmler

2021 film açısından oldukça yoğun geçti, listedeki her bir film, 45 günlük sinema vizyon penceresine sahip olacak (elbette, defalarca gördüğümüz gibi, çoğu çıkış tarihi pandeminin değişen koşulları nedeniyle değişebilir):

The Last Duel – 15 Ekim
Ron’s Gone Wrong – 22 Ekim
Eternals – 5 Kasım
West Side Story – 10 Aralık
The King’s Man – 22 Aralık

Disney’in kararı, Shang-Chi ve The Legend of the Ten Rings ve Free Guy’ın sinemalarda ilk kez çıkan başarılı sürümlerini örnek alacak. Disney, bu filmlerin her birini 45 günlük özel bir sinema penceresiyle yayınladı. Shang-Chi, pandemi sırasında sinemalarda gösterime giren filmler için ikinci en büyük açılış olan İşçi Bayramı hafta sonu gösteriminde 71,4 milyon doları aştı ve Free Guy Ağustos ayındaki ilk çıkışında 28,4 milyon dolar kazandı. Her iki film de o zamandan beri gişede 100 milyon doları aştı.

2021 film

Ancak Disney, Scarlett Johansson’ın oynadığı Black Widow’u Temmuz ayında sinemalarda ve Disney Plus akış platformunda (30 $ ücret karşılığında) aynı anda yayınlama kararının sonuçlarıyla uğraşıyor. Johansson, aynı anda serbest çıkış gerçekleştirmesinin filmin sinemalarda kazandığı para miktarını azalttığını iddia ederek Disney’e dava açtı. Aktrisin maaşı kısmen Black Widow’un gişe performansına dayanıyordu, bu da önemli miktarda para kaybetmesi anlamına geliyordu. Disney, Johansson’ın davasının esasına itiraz etti. Variety’nin haberine göre Black Widow, 9 Temmuz’daki açılış haftasında yerel gişede 80 milyon dolar ve Disney Plus aracılığıyla 80 milyon dolar daha hasılat elde etti.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...