Yabancı dil geliştirmek için en iyi 5 mobil uygulama

Akıllı telefonların hayatımızda büyük bir yere sahip olmasıyla birlikte, birçok kişi kendini geliştirmek için mobil uygulamaları kullanma sıklığını artırdı. Bu yazımızda ise sizlerle dünya çapında kullanılan yabancı dil geliştirmek için en iyi 5 mobil uygulama listemizi derledik.

Voscreen

Listemizin ilk mobil uygulaması olan Voscreen, kısa video kesitleri aracılığı ile kullanıcılarına yabancı dil öğretmeye çalışıyor. İçeriklerini filmler, müzik videoları, belgeseller ve çizgi filmlerden oluşturuyor. Eğlenceli içeriklerle yabancı dil öğrenimine katkı sağlayan uygulamayı birçok kişi severek kullanıyor.

Voscreen uygulamasını Android için buradaki linki, iOS için ise buradaki linki kullanarak indirebilirsiniz.

Babbel

İlgi duyduğunuz alanlara odaklanarak yabancı dil öğrenmenizi sağlayan Babbel, Türkçe dahil olmak üzere toplamda 14 farklı dil öğrenimi için kullanılabiliyor. Ortalama olarak 15 dakikalık derslerle dil öğreten uygulama, hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey öğrenciler için oldukça faydalı.

Babbel uygulamasını Android için buradaki linki, iOS için ise buradaki linki kullanarak indirebilirsiniz.

Busuu

Dünya çapında oldukça popüler olan bir diğer yabancı dil öğrenme uygulaması ise Busuu. Kelime dağarcığınızı ve dil bilginizi geliştirmek gibi temel ögeleri barındıran uygulamada eğitiminizi tamamlamanıza yardımcı olacak konuşma ve yazma dersleri de yer alıyor. Her dilde 150 önemli konu ve 3000’den fazla çok kullanılan kelimeler üzerine çalışmalar yapılabiliyor.

Busuu, hem Android hem de iOS için ücretsiz olarak sunuluyor.

Memrise

Bir diğer popüler dil öğrenme uygulaması Memrise, onlarca farklı dil seçeneğiyle birlikte sunuluyor. Uygulama, hem ücretsiz hem de profesyonel bir sürüm ile birlikte kullanılabiliyor. Ücretsiz sürümde bazı temel derslere ulaşarak, uygulamayı test edebilme imkanına sahip olabiliyorsunuz. Daha fazla içeriğe ulaşmak için ise Pro sürümünü satın alabilirsiniz. Oyunlarla birlikte dil öğrenme imkanı sunan uygulamada eğlenerek yabancı dilinizi geliştirebiliyorsunuz.

Memrise uygulamasını Android için buradaki linki, iOS için ise buradaki linki kullanarak indirebilirsiniz.

Duolingo

Yabancı dil geliştirmek için en iyi 5 mobil uygulama listemizin zirvesinde yer alan Duolingo, hem masaüstü hem de mobil platform desteği sunuyor. Dünya çapında milyonlarca aktif kullanıcısı bulunan uygulama, günlük dersler ve alıştırmalarla size eğitim imkanı sunuyor. Dil bilgisi kurallarını oyunlarla gösteren uygulama, yabancı dili öğrenebilmenizi eğlenceli hale getiriyor.

Duolingo uygulamasını Android için buradaki linki, iOS için ise buradaki linki kullanarak indirebilirsiniz.

Sizin de severek kullandığınız yabancı dil öğrenme mobil uygulamalarını bizimle paylaşmayı unutmayın!

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...