watchOS 9 ile Bizi Neler Bekliyor Olabilir?

Bu yıl çıkması düşünülen watchOS 9 daha çıkış yapmadan üzerine tahminler yapılmaya başlandı. Biz de bu yazımızda watchOS 9 ile bizi karşılayacak muhtemel yenilikleri derledik.

2021, Apple‘ın giyilebilir cihazları için oldukça sessiz bir yıl oldu. Dolayısıyla bu yıl hem donanım hem de yazılım cephesinde daha büyük şeyler umuyoruz.

Çıkış Tarihi Ve Uyumluluğu

WatchOS 9’un ne zaman çıkacağına dair henüz bir haber yok, ancak bir tahminde bulunabiliriz. WatchOS 8, 2021 yılının Haziran ayında Apple’ın WWDC geliştirici konferansında duyuruldu, ardından nihayet Eylül ayında dikkatleri üzerine çekti ve Apple düzenli bir model izleme eğiliminde.

Bu nedenle, muhtemelen haziran ayında gerçekleşecek olan WWDC 2022 sırasında watchOS 9’a ilk resmi bakışımızı almayı umuyoruz. Ardından, bitmiş sürüm muhtemelen Apple Watch 8 ve iPhone 14 ile birlikte Eylül ayında veya civarında piyasaya sürülecektir.

Hangi Modeller Bu Yeni Sürümü Alacak?

Hangi giyilebilir giyilebilir modellerin watchOS 9’a güncelleneceği hakkında bir bilgi yok ancak Apple Watch 4 ve sonrasında watchOS 9 olması tahmin ediliyor.

Gelelim asıl can alıcı noktaya: watchOS 9’da ne gibi yenilikleri görebiliriz. Bunları sizin için sıraladık.

1. Daha İyi Uyku Takibi

Uyku takibi, watchOS’a oldukça yeni eklenen bir özellik ve şimdiye kadar Apple bu konuda pek bir şey yapmadı. Bu özellik, uykunuzu nasıl iyileştireceğinize dair ipuçları açısından çok bir şey vermiyor. Ayrıca Sp02 sensörünü iyi kullanamıyor (buna sahip modellerde). Bu yüzden Apple’ın watchOS 9 ile tüm uyku araçlarında büyük ilerlemeler kaydetmesini bekliyoruz.

2. Geliştirilmiş Antrenmanlar

Apple, bu konuda egzersizlerle uyku takibinden çok daha iyi performans gösteriyor. Yazılım kısmı o kadar da iyi sayılmaz ne yazık ki, bu konuda geliştirmeler gerekiyor.

Örneğin, Apple Watch’unuzu çalıştırırken çıkarın ve kalp atış hızı uyarıları gibi şeyleri artık alamazsınız.

Bu temel özellikler , Apple Watch bu yönüyle ciddi sporculara hitapetmiyor. Bu nedenle antrenmanların watchOS 9 ile de iyileştirilmesini umuyoruz.

3. Üçüncü Taraf Yüzleri

Facer gibi Apple Watch’ınıza üçüncü taraf yüzlerini yapıştırmanıza izin veren özel uygulamalar var. Şirket ise bu tarz bir uygulama yayınlamadı.

WatchOS 9 ile üçüncü taraf yüzler için tam desteğin eklendiğini görmek istiyoruz, böylece birçok içerik oluşturucu devreye giriyor ve bu yüzleri bulmak ve bunlara erişmek, Apple’ın kendi yüzleri kadar kolay.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Biray Altun
Biray Altun
2001 Yılında Erzurum'da doğdum. Çocukluğum memleketim Kars'ta , eğitim hayatım ise İzmir'de geçti. Şimdi ise Çanakkale'de bir yandan üniversite hayatıma devam ederken bir yandan ilgi alanım olan konularda yazıyorum.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Android Cihazlarda Galeri Yedekleme | Fotoğraf ve Videolar Nasıl Yedeklenir?

Değerli dosyalarınızı (aile fotoğrafları, önemli kişiler ve iş veya okul projeleri) yerel olarak bir cihazda saklarsanız her zaman kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Verileriniz...

En İyi Oyun Monitörleri | Performans Canavarı Monitörler

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte her geçen gün yeni modellerde ve özelliklerde oyun monitörleri çıkmakta. Bu gelişme de bir monitör seçimini oldukça zorlaştırıyor. Yazımızda en...

Apple Watch Series 8 Ne Zaman Çıkacak? İşte Hakkında Tüm Bilinenler!

Bu içeriğimiz, Apple Watch Series 8 hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şeyi söylentilere dayanarak bir araya getiriyor. Ürün döngüsünün henüz erken olduğunu, bu nedenle...