Uzun süredir beklenen Dying Light 2 ertelendi: Peki neden?

Geliştiriciliğini Techland isimli şirketin üstlendiği Dying Light 2 ertelendi! Dört gözle beklenen oyun neden ertelendi?

TechlandDying Light 2 isimli popüler oyununun ertelendiği bilgisini oyunculara duyurdu. Şirketin yeni oyununun daha önce 7 Aralık 2021‘de piyasaya sürüleceği açıklanmıştı. İlk olarak E3 2018 fuarında duyurulan oyun, şimdiye kadar birçok gecikme yaşayarak oyun dünyasını giderek sabırsızlandırmaya başladı. Son olarak ise şirket, yapmış olduğu açıklamada oyunun ertelendiğini duyurdu.

Dying Light 2, 2022’ye ertelendi

Kısa süre önce yapılan açıklamaya göre yılın beklenen oyunlarından biri olan Dying Light 2, 2022 yılına ertelendi. Oyunun yeni çıkış tarihi 4 Şubat 2022 olarak belirlendi. Daha önce şirket tarafından duyurulan çıkış tarihi için 7 Aralık seçilmişti. 

Dying Light 2 neden ertelendi?

Techland CEO’su Pawel MarchewkaDying Light 2 isimli oyunun gecikmesiyle ilgili olarak, “Ekip üretimde istikrarlı bir şekilde ilerliyor ve oyun bitiş çizgisine yaklaşıyor. Oyunun yapım süreci tamamlandı ve şu anda oyun testini gerçekleştiriyoruz. Şimdiye kadarki yaptığımız en büyük ve iddialı proje. Ne yazık ki oyunu hayal ettiğimiz seviyeye henüz getiremediğimizi fark ettik. Onu iyileştirmek ve optimize etmek için daha fazla zamana ihtiyacımız var.”

Techland şu an için oyunu iyileştirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bu süreçte Dying Light 2 yapımının çıkış tarihi 4 Şubat 2022‘ye alındı. Marchewka, “Topluluğumuzla, hayranlarımızla ve oyuncularımızla şeffaf ve dürüst bir iletişim kurmak şirketimizin her zaman hedefi olmuştur. Her gün bu unsurda büyümemizi sürdürüyoruz.” ifadelerini de kullandı.

Yapılan açıklamayı özetlemek gerekirse, oyun hali hazırda tamamlandı ancak oyun test aşamasında olduğundan ve optimizasyon çalışmalarının yapılması şirket tarafından uygun görüldüğünden, oyunu ertelenme kararı alınmış.

Dying Light 2 Türkiye fiyatı

Techland tarafından gelişimi devam eden Dying Light 2, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One ve bilgisayarlar için çıkış yapacak.  Aksiyon ve rol yapma türündeki popüler oyun Steam üzerinde üç farklı fiyat seçeneğiyle satışa çıkıyor.

Dying Light 2 | Normal sürüm : 349 TL

Dying Light 2 | Deluxe sürüm : 469 TL

Dying Light 2 | Ultimate sürüm : 599 TL

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Tesla Tırı “Tesla Semi” Neden Bir Türlü Çıkamadı?

2017'de Tesla'nın tırı için üretime başlamayı planladığı açıklandı. Bu aracın hiçbir zaman özel sürücülere satılması amaçlanmamıştı, bunun yerine mallarını taşımak için daha çevre dostu...

Bitcoin Enerji Tüketimi Rekor Seviyede Düştü!

Haziran ayında bir düşüş yaşadıktan sonra, Bitcoin fiyatı o kadar düşük kaldı ki, blok zincirinin büyük elektrik kullanımını benzer şekilde düşmeye zorladı. Dijital para...

League Of Legends: Yeni Yıldız Muhafızı Kostümleri Gün Yüzüne Çıktı!

Nilah'ın gelişiyle birlikte, yeni bir Yıldız Muhafızı seti en popüler kostüm serilerinden birinde Dünya'yı korumaya devam edecek. Riot Games, League of Legends'ın en yeni alt...