Urbanista Güneş Enerjisi İle Şarj Olan Kulaklığı “Los Angeles”ı Duyurdu

Urbanista, dünyanın ilk kendi kendine güneş enerjisi ile şarj olabilen kulaklığı “Los Angeles“ı duyurdu. İsveç merkezli bir teknoloji şirketi olan Urbanista tarafından geliştirilen kulaklık, geliştiricilerine göre sonsuz kullanım imkanı sunacak. Peki bu kulaklık nasıl kendi kendine şarj olabiliyor?

Urbanista yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, Los Angeles’ın kafa bant bölümüne entegre edilen Powerfoyle olarak adlandırılan çok verimli bir güneş paneli bulunmakta. Bu panel sayesinde kulaklık doğrudan ışık alabilen veya ev ortamındaki ışıklarda bile şarj olabiliyor. Belirli bir kullanım süresi açıklamayan yetkililer, kulaklığın sonsuza dek kullanılabileceğini belirtiyorlar. Bununla beraber yetkililer sonsuz kullanma süresi bulunduğunu söylese de şarj sonrası üretilen tam güç miktarı değişiklik gösteriyor.

Dünyanın ilk kendi kendini şarj edebilen kablosuz kulak üstü kulaklığı “Los Angeles”

Urbanista

Aktif gürültü engelleme özelliği olan modelde, 750 mAh pil yer almakta. Los Angeles, ortam sesine göre farklı kullanım modlarına da alınabiliyor. Urbanista’ya göre güneşli bir günde dışarı çıkıldığında ve 1 saat boyunca kulaklığın şarj edilebilmesi sağlandığında, kulaklığı 3 saate kadar kesintisiz olarak kullanabilirsiniz. Ancak, gökyüzüne bulutların hakim olduğu bir günde ise 1 saatlik şarjın 2 saate kadar kullanım imkanı sunduğu belirtiliyor. Kulaklık, 1 saat şarj ile yaklaşık 1 saat kullanım süresi sunacak . Ürün 100% şarj durumunda ise 50 saate kadar kullanım imkanı sunmakta. Teknik özellikleri bakımından kullanıcıları memnun edebilecek düzeyde olan ürün 40 mm‘lik dinamik sürücülere sahip.

Dünyanın ilk kendi kendini şarj edebilen kulak üstü kulaklığı Los Angeles, iOS, Android ve Windows ile tam uyumlu olarak kullanılabiliyor. Google Asistan ve Siri uyumluluğu da bulunan ürün Bluetooth 5.0 ve USB Type-C bağlantı özelliklerine de sahip. Urbanista’nın mevcut modeli Miami ile birçok benzerlik bulunduruyor. Şu an için ön sipariş kapsamında satın alınabilen Los Angeles, yaz aylarının ilk günlerinde kullanıcıları ile buluşacak. Urbanista yetkilileri, kulaklığın fiyatının 199 dolar olduğunu söylüyor. Oldukça şık bir tasarımı olan kulaklığın farklı ülkelerde de satışa sunulması beklenmekte. Modelin ileride Türkiye’de de satışa sunulmasını bekliyoruz. Ancak fiyatı ve ne zaman geleceği hakkında bir bilgi bulunmamakta.

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

ABD Neden TikTok’un Kaldırılmasını İstiyor? FCC Komisyonu Açıkladı!

ABD FCC komisyon üyesi Brendan Carr, Google ve Apple'ı TikTok'u ilgili uygulama havuzlarından, App Store'dan ve Play Store'dan çıkarmaya çağırdı. Carr, Çinli ByteDance'in sahip...

Valve’nin Steam Deck Alıcılarına Bazı Güzel Haberleri Var!

Steam Deck taşınabilir oyun konsoluna yönelik yüksek talep ve devam eden tedarik sorunları, birçok tüketicinin cihazı satın alma fırsatını beklemesine neden oldu. Valve Mart...

Elektrikli Otomobillerin Değer Kaybı Neden Fazladır?

Arabanız için benzin veya motorin almak bir noktadan sonra pahalı geliyorsa, elektrikli bir tane satın almak çekici görünebilir. Bununla birlikte, fark etmeyeceğiniz şey, ne...