Twitter Yaprak Dökümü Yaşıyor!

Twitter’ın yeni CEO’su, sarsıntının bir parçası olarak iki üst düzey yöneticinin görevden alınmasıyla şirketi yeniden organize ediyor. Bir düzenleyici belge, Twitter’ın “artan hesap verebilirliği, hızı ve operasyonel verimliliği artırmak” amacıyla Bireysel liderler altında Tüketici, Gelir ve Temel Teknoloji bölümlerini yeniden yapılandırdığını açıklıyor. Kayvon Beykpour, Bruce Falck ve Nick Caldwell bu üç takımı yönetecek.

Değişimin bir parçası olarak, Twitter’ın mühendislik lideri Michael Montano ile tasarım ve araştırma lideri Dantley Davis yıl sonunda görevlerinden ayrılacaklar.

Twitter İki Önemli İsmi Daha Kaybetti

Davis’in Eylül ayında yayınlanan Fast Company profili, onu “Twitter halka açıldığından beri CEO’ya rapor veren ilk Siyahi yönetici” olarak tanımlıyor. The New York Times’a göre, durgunluğu düzeltmek amacıyla şirket kültüründe büyük değişiklikler yapılmasına yardımcı olmak için 2019’da şirkete katıldı. Bazı çalışanların, birbirlerini eleştirmelerinin istenmesine alışık olmadıklarını söyleyerek yaptığı değişiklikleri tatsız bulduğu bildirildi.

Twitter’ın tüketici ürünleri başkanı Beykpour, Fast Company tarafından “Dantley’nin bu şirkete katılması, sahip olduğumuza inandığım en önemli dönüm noktalarından biri” dedi. Cuma günü ilerleyen saatlerde Davis, Twitter’da şirkette “yolculuğun bir parçası olmaktan onur duyduğunu” söyledi.

Bu ayırılış, bu hafta şirketteki ikinci büyük değişiklik olacak. Pazartesi günü, Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey şirketten ayrıldığını duyurdu ve o zamanki CTO Parag Agrawal’ı sorumlu bıraktı.

Twitter, yeniden yapılanmanın şirketin karar verme sürecini hızlandırmayı amaçladığını söyledi. “Parag, operasyonel mükemmelliğe ve Twitter’ı hedeflerine ulaşacak şekilde kurmaya odaklanıyor; Twitter sözcüsü Laura Alexander basınla paylaştığı demeçte bu ifadeleri kullandı.

Yeni CEO Kim?

Yeni CEO Parag Agrawal, 2011 yılında şirkete reklam mühendisi olarak katıldı ve sonunda 2018’de CTO unvanını aldı. CTO olarak görev yaptığı süre boyunca, Agrawal, Twitter’ın sorunlu ırksal kırpma sorunlarını fotoğraf ön izlemeleriyle ele alma çabasının bir parçasıydı.

Dorsey blok zinciri teknolojisi, kripto para birimi ve ademi merkeziyetçiliğe olan ilgileriyle tanınırken, Agrawal aynı zamanda “Web 3.0” ile de ilgileniyor ve Twitter tarafından finanse edilen Bluesky’nin “sosyal medya için açık ve merkezi olmayan bir standart” yaratma çabasında önde gelen bir isim oldu.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...