Twitter CEO’sundan Bitcoin’e destek!

Geçtiğimiz günlerde Elon Musk’ın SNL show’una çıkması ve ardından attığı tweetler sonucu kripto para piyasası ciddi şekilde sarsılmıştı. Musk, madenciliğin çok fazla enerji harcadığını ve bunun sonucunda kriptoların Dünya’ya faydadan çok zarar sağladığını iddia etmişti. Yaşanan bu olaylardan sonra Bitcoin 56 bin dolar seviyelerinden 47 bin dolarlara kadar düştü. Twitter CEO’su duruma sessiz kalmadı ve konuyla ilgili açıklamada bulundu.

Altcoinler de düşüşten nasibini aldı. Pek çok coin %5 ila %20 arasında düşüş yaşadı. Musk’ın ciddi şekilde desteklediği Dogecoin bile 0.40 dolar seviyelerine kadar gerileme yaşadı. Neyse ki kripto para destekçisi kurumsallar ve birkaç büyük isim daha kriptoların arkasında durmaya devam etti. Bunlardan bir tanesi de Twitter CEO’su Jack Dorsey oldu.

Twitter

Twitter CEO’su Jack Dorsey, Square finans müdürü Amrita Ahuja’nın tweet’ine yanıt verdi. Twitter’ın Bitcoin’e olan desteğinden bahseden CEO, ”Bitcoin stratejimiz değişmedi.” şeklinde bir açıklamada bulundu. Dorsey, “Bitcoin Temiz Enerji Girişimimiz aracılığıyla daha yeşil bir gelecek için çalışmak da dahil olmak üzere bu topluluğa derinden bağlıyız.” şeklinde durumu netleştirdi.  Bu tarz bir açıklamanın Tesla’nın kurucusu Elon Musk’ın açıklamalarından birkaç gün sonra gelmesi, ikili arasındaki bir soğuk savaşı da işaret ediyor olabilir.

Twitter tarafından Bitcoin’e destek!

Elon Musk’ın Tesla araçları için Bitcoin ödemelerini kabul ettiğini açıklamıştı fakat iki ay geçmeden bu fikrinden vazgeçerek tam tersi bir konumda yer almaya başladı. Bunun ardından şirket de desteğini bıraktı. Elon Musk, Bitcoin ile ödemeyi kesmelerinin sebebinin çevre temizliğine duyulan enerji olduğuna açıkladı. Musk’ın bu hareketinden sonra Twitter’da #dontbuytesla tag’i üst sıralara tırmandı. Bitcoin madenciliği, ciddi enerjiler tüketen özel bilgisayarlar aracılığı gerçekleştiriliyor. Bu durum da çevrecilerin gözünde eksi bir durum haline geliyor. Ancak Tesla, bu yılın başında satın aldığı Bitcoinleri elinde tutmaya devam edecek. Elektrikli otomobil üretiminde yeni bir çağ açan şirket, bu yılın başlarında 1,5 milyar dolar değerinde bitcoin satın alarak en büyük kripto birimini ciddi şekilde desteklemiş ve yükselmesine olanak tanımıştı.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...