Resident Evil Village demosu yayınlandı

Pek çok kişinin favori korku oyunu Resident Evil serisidir. Son yıllarda Outlast gibi daha popüler gibi korku oyunları bulunsa da, Resident Evil’in yeri çoğu oyuncu için farklı. 7. oyundan sonra ortalama bir puan alan seri, yeni oynu Village ile oyuncuları etkilemeye geliyor.

Demosu yayınlanan ve ilk yorumlara bakılınca sevilen Village, gelecek vaad eden cinsten. Demonun yayınlanmasıyla beraber oyun ile ilgili birçok özellik ve detay ortaya çıktı. Geliştirici şirket Capcom, RE Village oyunu için yeni bir demo videosu yayınladı.

Resident Evill

Hayranlar, Resident Evil Village‘ın öyküsünün nasıl ilerlediğini ve Ethan Winters’ın karakter gelişiminin ne kadar derinlikli olduğunu görmek için son oyunu beklemek zorunda kalacak. Bununla birlikte RE Village demosuna dayanarak Ethan Winters‘ın ferdî istikametlerinin RE7’ye kıyasla daha fazla detaylandırılacağı öne sürülüyor.

Resident Evil Village, neler sunacak?

Görsel anlamda ve sanat tasarımı yönünden dikkat toplayan oyun, serinin diğer oyunları gibi karakter odaklı ilerleyecek. 7. oyunda olduğu gibi yine mücadele etmemiz gereken bazı önemli karakterler oyunda mevuct. Karekter gelişimi ve eşyalar gibi konularda serinin özüne sadık kalacak olan yapımda Resident Evil 4’te olduğu gibi bir satıcı da bulunacak. Duke isimli bu satıcı, ihtiyacınız olan ekipmanları sizler için temin edecek. Alternatif görev ve bulmacaların da olacağı söylenen Resident Evil Village demosu şu anda yayında.

Geçtiğimiz gün düzenlenen etkinlikte bu yılın en çok beklenen oyunlarından biri olan Resident Evil Village‘ın resmi çıkış tarihi duyuruldu ve ayrıca eski nesle de geleceği açıklandı. Oyun 7 Mayıs 2021‘de PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series, Xbox One ve PC için yayınlanacak. Eski nesil sürümünü alanlar ücretsiz bir şekilde yeni nesle yükseltme yapabilecek.

7. oyunda kısıtlı bir savaş mekaniğine sahip olan seri, bu sefer iddialı. Ana karekter Ethan Winters, bıçak gibi yakın dövüş silahları dışında ateşli silahlarda da usta bir kişilik haline gelmiş durumda. Outlast gibi oyunlardan en büyük farkı “karşılık verebilme imkanı” olan seri, bu kararı ile oyuncuları sevindirecek.

İlerleyen günlerde oyunun çıkış yapmasıyla, full sürüm erişilebilir olacak. O zaman Village ile ilgili çok daha sağlıklı yorumlar yapıp değerlendirebiliriz.

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...