PS4 Üzerinde Oynanabilecek En İyi Yarış Oyunları

PS4 kullananıcıları için oynanabilecek en iyi yarış oyunları listemizde hangi oyunlar yer alıyor?

PlayStation 4, Sony‘nin PS2’den bu yana elde ettiği en büyük başarıydı ancak aynı zamanda sistemde piyasaya sürülen çok daha az saf yarış oyununa sahip görünüyordu. Odak noktası, The Last of Us Part 2, God of War ve Ghost of Tsushima gibi büyük birinci taraf özel oyunlarına kaydı ve yarış tutkunlarına çok az sevgi gösterildi veya hiç sevgi gösterilmedi.

Sony, bu konuda kendisini zorlamasa da PS4, yeni bir parkur rekoru kırmanız için şimdiye kadar geliştirilmiş en iyi yarış oyunlarından bazılarına sahip. Peki bu oyunlar neler?

PS4 En İyi Yarış Oyunları

Project CARS 2

Project CARS 2, tüm dünyada 60 lokasyonda 140 parkurla övünen, tonlarca içeriğe sahip bir başka güzel oyun olan Project CARS’ın en etkileyici özelliği mevsimsel ve hava durumu sistemleridir. Açık bir yaz günü, sonbahar yağmuruyla ıslanma veya kışın karla kaplı olmasına bağlı olarak her piste tamamen farklı yaklaşılmalıdır. Fiziksel hava olmadan sıcaklığın bile bir pistin nasıl hissettiğini etkileme şekli gerçekçi bir şekilde simüle edilir. Araç listesi, süper arabalardan, hepsi farklı şekilde işleyen ve performans gösteren kartlara kadar her şeyi kapsar.

Bu, hardcore yarış hayranları için özel olarak hazırlanmış bir oyundur. Project CARS 2, SMS-R Dünya Şampiyonası ve normal ESL Kupaları da dahil olmak üzere yarış e-spor sahnesinin amiral gemisi oyunu haline geldi. Çevrimiçi rekabet etmek istemeseniz bile, her zaman hangi etkinliklere katılmak istediğinize karar vermede size çok fazla özgürlük veren sağlam kariyer modu vardır.

Gran Turismo Sport

Özel yarış serisi, her Sony konsolunun grafiklerini mutlak sınırına kadar zorluyor ve Gran Turismo Sport bugüne kadar bunun en iyi örneği. Görsellik sizin için önemli bir şeyse, GT Sport’u Pro ayarlarda oynamak, alabileceğiniz en iyi görünümlü ve duygulu yarış deneyimi için 4K görseller ve 60 fps oynanışa izin verir.

18 farklı yerde yarışacak 150’den fazla araba ve toplam 54 farklı pist düzeni ile bu oyun mesafe kat ediyor. Aynı zamanda piyasadaki en acemi dostu yarış simülasyonlarından biridir. Oyun, arabaların nasıl yol aldığını, nasıl kırılacağını ve pistte nasıl ustalaşılacağını öğrenmek için sağlam bir düzeyde özelleştirme ve erişilebilirlik özellikleriyle birlikte gelir.

The Crew 2

The Crew 2‘de yollara ihtiyacınız yok. Diğer oyunlarda yarışmak için birden fazla araç vardı ancak hiçbiri küçük ölçekli bir ABD’yi kopyalayan devasa bir açık dünyada arabalar, bisikletler, tekneler ve uçaklar içeren bu Ubisoft yarışçısı kadar parlak bir seviyede değildi. Harita temelde hedefler, yarışlar, zorluklar ve her türden içerikle dolup taşıyor. Bu, sizi her zaman diğer oyuncularla dolu kalıcı dünyaya getiren, listedeki en sosyal odaklı oyundur. Doğal olarak, dereceli yarışlar, yıkım derbisi ve mücadeleler dahil olmak üzere yedi kişiye kadar geleneksel yarış etkinliklerine katılabilirsiniz. The Crew 2 oynarken her zaman çevrimiçi olmanız gerekir, bu nedenle tüm arazilerde yarışmak istiyorsanız bunu aklınızda bulundurun.

WipEout Omega Collection

WipEout Omega Collection ile gerçekten raydan çıkıyoruz (ya da deyim yerindeyse yoldan). Söylediğimiz gibi, yarış jetle çalışan hovercraftlar da dahil olmak üzere birçok biçimde gelir. Bu, hiçbir zaman uygun bir PS4 unvanına sahip olmayan, ancak yine yeni donanımdan tam olarak yararlanan başka bir yeniden düzenlenmiş koleksiyon olarak karşımıza çıkıyor. Koleksiyon size, diğer yarış oyunları gibi gerçekçilikle sınırlamak zorunda kalmayan 26 fütüristik pistte turnuvalar, zamana karşı denemeler, eleme ve kariyer modları da dahil olmak üzere dokuz oyun modu sunar.

Trackmania Turbo

Favori yarışçılarının tüm köşelerini ezberleyebilen ve sürekli olarak yeni, beklenmedik pistler isteyen bir yarışçıysanız, Trackmania Turbo hayalinizin gerçekleşmesidir. Kilidi açılacak 200 parça ile hepsinde ustalaşmak, çok az kişinin denediği bir başarıdır. Bu pistler, geleneksel sokak yarışlarından yerçekimine meydan okuyan döngülere, arenalara ve arazi arazilerine kadar birçok seçeneği bulunuyor. Tek oyunculu içeriğe baktığınızda, 200 parkurunuz, beş zorluk seviyeniz ve dört oyun modunuz var. Oyunu çevrimiçi hale getirdiğinizde, çılgınlık yalnızca bir seferde 100’e kadar yarışçının katılmasına izin veren bazı modlarla artar. Son olarak, tüm bunlar bir şekilde hala sizin için yeterli değilse, oyun kendi pist oluşturma modunu sunuyor. Kendi zorlu parkurlarınızı oluşturun veya topluluk tarafından yapılanlara göz atın. Teknik olarak sonsuz olmasa da, Trackmania Turbo’daki içerik miktarı oldukça fazla.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...