Nintendo Switch’in Bilinmeyen Özellikleri

Nintendo Switch, kullanmayı daha kolay ve daha eğlenceli hale getirebilecek her türlü gizli numaraya sahip son derece çok yönlü bir cihazdır. Bazen Switch’i kullanmak için kısayollar bulabilirsiniz ve bunlardan biri de konsolun kendisi aracılığıyla TV’nizi açma yeteneğidir. Ayrıca, bu özelliği etkinleştirerek, TV’yi kapattığınızda Switch’inizi otomatik olarak bekleme moduna alacak ve tüm oyun oturumunu düzene sokacaksınız. İşte Nintendo Switch’in bilinmeyen özellikleri!

Nintendo Switch’in Bilinmeyen Özellikleri ve Nasıl Açılır?

Nintendo Switch, kullanmayı daha kolay ve daha eğlenceli hale getirebilecek her türlü gizli numaraya sahip son derece çok yönlü bir cihazdır. Bazen Switch’i kullanmak için kısayollar bulabilirsiniz ve bunlardan biri de konsolun kendisi aracılığıyla TV’nizi açma yeteneğidir. Ayrıca, bu özelliği etkinleştirerek, TV’yi kapattığınızda Switch’inizi otomatik olarak bekleme moduna alacak ve tüm oyun oturumunu düzene sokacaksınız.

Bu numara, TV’nizi açmak için birden fazla seçeneğe sahip olmak, kullanışlı bir uzaktan kumandaya sahip olmamak veya Anahtarınızı sık sık kullanmak isteyip istemediğinizi bilmekte fayda var, çünkü sadece bir kumandayı alıp uyanmak için düğmeye basabilirsiniz. konsolu açın ve oynamaya başlayın. Doğrudan Switch konsolunun ayarlarına giderek bu numarayı kullanmaya başlayabilirsiniz, ayrıca özelliği istediğiniz zaman açıp kapatmak çok kolaydır.

Nintendo Switch Bilinmeyen Özellikleri

İlk olarak, Switch’te bu numarayı kullanmak için konsolunuzun tamamen güncellendiğinden emin olmanız gerekir. Cihaz, bir sistem güncellemesi olup olmadığını size bildirmelidir, böylece devam edebilirsiniz. İkinci olarak, TV’nizde HDMI ayarlarının etkinleştirilmesi gerekir – bu, bazı TV’lerde “CEC” adlı ayarın açılması anlamına gelir. TV’niz bunu desteklemiyorsa, Switch’inizle açamazsınız. Bunların karesini aldıktan sonra, aşağıdaki adımları kullanarak (Nintendo aracılığıyla) bu özelliği açabilirsiniz:

Nintendo Switch ana menüsünde Ayarlar’ı açmak için dişli simgesine gidin.
TV Ayarları’na ulaşana kadar sol kenar çubuğunu aşağı kaydırın, ardından seçin.
TV Güç Durumunu Eşleştir seçeneğine ilerleyin ve açın.
Bu seçenek etkinleştirildiğinde, Switch’i her açtığınızda TV’niz de açılır. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu özellik yalnızca, onu bir HDMI kablosu kullanarak TV’ye bağlayabilen bir yuvaya sahip tam Nintendo Switch konsolu ile çalışır. Daha ucuz Switch Lite varyantı yalnızca bir el cihazı olarak kullanılabilir ve bu nedenle bir televizyona bağlanamaz.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...