Tom Cruise Hakkında Bilinmeyenler ve Yetenekleri

Tom Cruise’nin filmlerine hepimiz denk gelmişizdir. Görevimiz tehlikeden yarının sınırında’ya kadar onlarca filmde rol yapmıştır. Peki Tom Cruise’u ne kadar tanıyorsunuz? İşte Tom Cruise hakkında bilinmeyenler ve yetenekleri!

Tom Cruise Hakkında Bilinmeyenler

Tom Cruise’un az kalsın Iron man karakterini canlandıracağını biliyor muydunuz? Robert Downey Jr.’un rolü almasından önce Marvel, Tom Cruise’a Iron man rolunun teklifini sunmuştur fakat Tom bu teklifi reddetmiş.

Bir başka ilginç bilgi ise Tom Cruise’un filmlerde oynadığı karakterlerin oyuncak figürlerinin yapılmamasını istemesi. Filmlerdeki karakterlerin bibloları ve oyuncak figürleri izleyenler tarafından çok seviliyor. Öyle ki Marvel 2017 yılında lisanslı ürünlerinden 53 milyar gelir elde etmiş durumda. Fakat Tom Cruise böyle bir piyasa içinde bulunmak istememiştir.

6 Dakika Nefesini Tutabiliyor

Cruise’un bir yeteneği de su altında nefesini çok uzun süre tutabilmesi. Mission İmpossible : Rogue Nation filmini çektiği sırada bir sahnede tam 6 dakika kesintisiz nefesini tutmuştur. Bu duruma setteki herkes çok şaşırmıştır. Yıllarca rekoru elinde elinde tutan cruise, ismini 2020 yılında Kate Winslet’e bıraktı. Kate, avatar 2 setindeyken 7 dakika 14 saniye ile rekoru elinde tutuyor.

Tom Cruise’un sürüş yetenekleri de çok üst seviyede. Bir Talk Show esnasında sahip olduğu bütün ehliyetleri saymıştır. Ayrıca Tom Cruise 2011 yılında Formula 1 aracı da kullanmıştır. Redbull racing ile ortak gerçekleştirilen etkinliğe tom cruise helikopter ile takla atarak piste iniş yapmıştır.

Tom Cruise yetişkin olana kadar okuma yazma öğrenememiştir. Çocukluğunda disleksi hastalığı olan Cruise, ilkokuldan itibaren bu hastalığını sır gibi sakladığı için diğer çocukların onun hastalığını bilmeyip onunla dalga geçtiğini söylemiş.

Tom Cruise Sette Az Kalsın Ölüyordu!

Tom Cruise bir film setinde de az kalsın ölüyordu. The Last Samurai filmini çektikleri sırada Hiryuki sanada, kılıcını yanlış zamanda çekiyor ve tom’un boynuna gelmeden hemen önce durmuştur. Sahnenin ardındaki röportajda Hiryuki o anda kılıcı durduramayacağından çok korktuğunu belirtmiştir.

Tom Cruise aynı zamanda hiç Oscar almamıştır. Kendisi Oscar ödülü aldığı sanılıp alamayan sayılı kişilerdendir. Cruise; 1990, 1997 ve 2000 yıllarında Oscar ödülü için aday gösterilmiş ancak ödüle ulaşamamıştır.

Tom Cruise’u Japonlardan çok kimsenin sevmediği gerçeği de mevcut. Öyle ki Japonya başka hiçbir ülkede bulunmayan Tom Cruise gününe sahip. 10 Ekim 2006 günü Japonya’da Tom Cruise’u anma günü olarak ilan edilmiştir.

Cruise hakkındaki son ilginç özelliğimiz ise set sırasındaki yaralanması. Cruise Mission İmpossible Fallout filmini çekerken bir sahnede yüksek bir binadan diğerine atlarken ayak bileğini kırmıştır. Filmin temmuz ayında yayınlanması planlanırken Cruise’un ayağı kırıldı fakat film bir gecikmeye uğramadı.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...