Microsoft Word Güvenli Mod Nedir Nasıl Etkinleştirilir?

Yazı yazmak, düzenlemek, belge oluşturmak ve benzeri işlerde kullanmak için kullandığımız programlardan biri olan Microsoft Word’ün herhangi bir hata veya bir problem oluşması durumunda dosyanızı güvenli bir şekilde açmanızı sağlayan güvenli modu vardır. Güvenli Mod bazı durumlarda oldukça yararlı olabilir. Peki Microsoft Word Güvenli Mod nedir ve nasıl etkinleştirilir?

Güvenli Mod Bize Ne Sağlar?

Güvenli Mod, program sorunlarla karşılaştığında oluşabilecek aksaklıkları yok etmeyi hedefler. Ve program sorunlarla karşılaştığında olası sorunları kısıtlamaya yardımcı olur. Önemli bir dosya veya belgeyi açmak için güvenli mod kullanılabilir. Ancak Word’deki Güvenli Mod, Word’ün bazı özellikleri geçici olarak kullanım dışı bırakabilir.

Microsoft Word’ün Güvenli Modu bazı durumlarda hayat kurtarıcı olabilir. Örneğin bir toplantıda veya önemli herhangi bir yerde dosyanızı açmaya çalışırken bir problem ile karşılaşabilirsiniz. Ancak problemin ne olduğunu o anda çözemeyebilirsiniz. O anda devreye Güvenli Mod girer ve dosyanızı açmanızı sağlar.

Güvenli Mod’u kullanırken devre dışı olan kalan bazı özellikler vardır. Şablonlar ve resimlerle biçimlendirmede sınırlamalar, parola korumalı belgelere erişim engeli bunlara örnektir.

Microsoft Word Güvenli Mod Nasıl Etkinleştirilir?

Komut, klavye kısayolları veya Windows araması ile Microsoft Word’ de güvenli modu etkinleştirebilirsiniz.

Komut kullanarak Güvenli Modu etkinleştirmek için Windows+R tuşlarına basarak Çalıştır’ı başlatmanız gerekecek ardından çıkan alana “winword / safe” yazın ve Gir veya Tamam’ı seçin. Böylelikle komut kullanarak Güvenli Modu etkinleştirebilirsiniz.

Klavye kısayollarını kullanarak Güvenli Modu çalıştırmak için ise öncelikle Ctrl+Microsoft Word’e basın ardından Güvenli Modu etkinleştirecek sayfa açılınca Ctrl tuşunu bırakın ve Evet’i seçin ve işlemi tamamlayın.

Son olarak Güvenli Modu Windows araması ile etkinleştirmek için, arama yerine “winword.exe /safe” yazın ve çalıştıra basın böylelikle işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

Microsoft Word’ü açarken herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız ve Microsoft Word’ü açamazsanız, Güvenli Modu açıp programı öyle çalıştırmaya çalıştırın. Böylelikle çalışmalarınız daha güvende olur. Ayrıca Microsoft Word Güvenli Modda iken sorunsuz çalışıyorsa sorunun programda olmadığını anlarsınız. Ancak program Güvenli Modda da çalışmıyor işe sorun yüksek ihtimal ile programın kendisindedir.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...