Marvel Dizileri Disney Plus’a Taşınıyor!

Netflix’te bulunan tüm Marvel dizileri ve hakları Disney’e geri dönmeye ayarlandı, herkesin günün sonunda merak ettiği soru aslında buydu; Marvel dizilerinin Disney Plus’a geçip geçemeyecekleriydi. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, cevap “evet”, ancak bazı önemli uyarılar da yok değil.

Mobile Syrup’un ilk raporunu takip eden Engadget, Netflix‘in Marvel şovlarının 16 Mart’ta Kanada’da Disney Plus’ta yayınlanmaya başlayacağını doğruladı ve bu, dizinin 1 Mart’ta Netflix’ten ayrılacağına dair önceki raporlaru doğruluyor.

Marvel Dizileri Devam Edecek mi?

Spider-Man: No Way Home ve Hawkeye serileri bir yana, Defenders hayranlarının Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage ve diğerlerinin Disney’in kendi yayın hizmetine geçip geçemeyeceklerini ve ne zaman yapabileceklerini merak etmeler oldukça mantıklı bir durum. Ancak bu serilerin Kanada Disney’e geçmiş olması ilerleyen dönemlerde serilerin devap ettirilip ettirilmeyeceğinin kanıtı değil.

Ayrıca, Disney’in eski Netflix şovlarını Disney Plus’ın şu anda mevcut olduğu tüm bölgelerde aynı şekilde ele alıp almadığı da belli değil, özellikle stüdyonun hala MODOK, Helstrom gibi şovların olduğu Hulu’da bir Marvel ayağına sahip olduğu göz önüne alındığında. Kanada’daki Disney Plus’ın aynı zamanda diğer birçok yetişkin programa erişilebildiği Star içerik merkezine de ev sahipliği yapıyor olması, bu son gelişmede bir faktör olabilir ve diğer ülkelerde işlerin farklı gelişebileceğinin bir başka işareti olabilir.

Disney Plus Ne Planlıyor?

Marvel’ın en çok sevilen TV Showlarından bir tanesi olan Daredevil, geçtiğimiz gün Luke Cage, Jessica Jones, Iron Fist, Punisher ve The Defenders beraber Netflix platformundan kaldıralacağı açıklanan dizilerden bir tanesi oldu. Disney Plus’ın piyasada daha çok yer alması ve bu paydan Netflix’i uzak tutmak için “muhtemelen” dizilerin haklarını tekrar paylaşmayan Disney’in planı ne?

Pek çok kişi tarafından sevilen bu dizilerin hayranlar tarafından hala bekleniyor. Fakat Disney Plus bir miktar da olsa +18 altı yayın yapmaya gayret gösteriyor. Bu bağlamda Daredevil ve Punisher gibi dizilerin devam etme olasılığı düşük olarak görülüyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...