Kripto Para Piyasası Son Durum | Bitcoin’de Düşüş Kapıda mı?

Önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini kırıp 67 bin dolara dokunan Bitcoin, bu haftaki kazanımlarının bir kısmını geri verdi ve 63,2 bin dolar civarında işlem görüyor. Perşembe günkü bin dolarlık satış mumu uğursuz görünse de, Bitcoin neredeyse sürekli olarak bir ayın en düşük seviyesi olan 39.5 bin dolardan yükseldi. Günlük grafik, 59.6 bin dolar civarındaki destekle pozitif kalmaya devam ediyor ve bu da onu Ekim ayının başından bu yana fiyat hareketine hakim olan güçlü yükseliş trendinin ortasına geri yerleştirecek. Bir yan konsolidasyon dönemi, Bitcoin’i yenilenmiş bir yükseliş için ayarlamalıdır.

Kripto para piyasası ne durumda?

Ethereum’un bu haftaki %18’e yakın yükselişi, Bitcoin düşüşünün ardından ani bir durma noktasına geldi ve tüm zamanların en yüksek seviyesinin sadece bir kesir altında tersine döndü. Geçen haftanın 3,675 doların üzerinde kırılması ve tutulması ETH’ye gerçek bir yukarı ivme kazandırırken, 3 Eylül’ün birkaç haftanın en yüksek seviyesi 4.028 dolar son iki günde destek olarak kaldı. Bitcoin’de olduğu gibi, grafik genel olarak pozitif kalmaya devam ediyor ve 12 Mayıs’ın yükseği 4,379 doların kısa vadeli bir testi indirilemez.

Üç günlük güçlü bir ralli, Solana’yı bu haftanın başlarında bir yükseliş flamasından çıktıktan sonra tüm zamanların en yüksek seviyesinin hemen altına yerleştirdi. Grafikte herhangi bir teknik direnç seviyesinin olmaması da yükselişe yardımcı oldu ve daha yüksek bir hareket göz ardı edilemez. Alt-coin piyasası, Bitcoin’in rekor koşusu tarafından geride bırakıldı ve alt-coin piyasasının yakın vadede Bitcoin’den daha iyi performans göstermesini istemek için henüz çok erken olsa da, bunun Solana’da görülen olumlu hissi engellemesi pek mümkün değil.

Bitcoin, Çarşamba günü 67 bin dolara dokunduktan sonra son kazançlarını 66 bin dolar civarında konsolide ediyor. Bir süredir Bitcoin ve bir bütün olarak kripto piyasası konusunda olumluyuz ve gidişatı değiştirmek için bir neden görmüyoruz. BTC, daha ucuz madeni paralar satın almak için bir fırsat olarak görülmesi muhtemel herhangi bir düşüşle birlikte bir fiyat keşif bölgesine girdiğinde oynaklığın artması muhtemeldir. Kripto para piyasasındaki genel duygu son derece olumlu, bu da herhangi bir gerilemede ekstra oynaklık ekleyebilir ve teknik direnç seviyelerinde çok az şeyle piyasa daha yüksek dalgalanmaya hazır görünüyor.

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

ABD Neden TikTok’un Kaldırılmasını İstiyor? FCC Komisyonu Açıkladı!

ABD FCC komisyon üyesi Brendan Carr, Google ve Apple'ı TikTok'u ilgili uygulama havuzlarından, App Store'dan ve Play Store'dan çıkarmaya çağırdı. Carr, Çinli ByteDance'in sahip...

Valve’nin Steam Deck Alıcılarına Bazı Güzel Haberleri Var!

Steam Deck taşınabilir oyun konsoluna yönelik yüksek talep ve devam eden tedarik sorunları, birçok tüketicinin cihazı satın alma fırsatını beklemesine neden oldu. Valve Mart...

Elektrikli Otomobillerin Değer Kaybı Neden Fazladır?

Arabanız için benzin veya motorin almak bir noktadan sonra pahalı geliyorsa, elektrikli bir tane satın almak çekici görünebilir. Bununla birlikte, fark etmeyeceğiniz şey, ne...