Kripto borsalar yeşillendi

Bitcoin ve altcoinler zorlu birkaç gün ardından standart bir düzene girme yolunda ilerliyor. Bitcoin’in geçtiğimiz günlerde kripto borsalarda 47 bin dolar civarlarına kadar düşmesi ve beraberinde çoğu altcoini de sürüklemesi özellikle marjin traderları zor duruma sokmuştu.

Ardından gelen toparlanma ve 59 bin dolara kadar bir yükseliş yaşandı. Fakat şu an 58 bin dolar seviyelerinde yatay bir durum söz konusu. Bu da pek çok altcoinin hareketlenmesi ve yükselmesine sebebiyet verdi. ATH yapan birden fazla altcoin söz konusuyken, Ethereum 3300 dolar seviyelerine kadar çıkarak All Time High skorunu tazeledi.

Kripto

Bitcoin’in ardından ikinci sırada yer alarak dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan Ethereum, Bitcoin’in üzerindeki etkisini oldukça azalttı. Bitcoin’in düştüğü, yatayda kaldığı günlerde dahi ralli yaparak ciddi güven kazandı.

Geçtiğimiz hafta %30 artan Ethereum fiyatları 3.000 dolar seviyesine dayanmıştı. Geçtiğimiz yıldan bu yana %1.500 değer kazanan Ethereum, hala yolun başında izleninimi veriyor

Kripto savaşını kim kazanacak? Bitcoin vs Ethereum

Kripto para topluluğu içerisinde Bitcoin ve Ethereum arasında hangisinin daha kullanışlı olduğu konusunda tartışmalar yaşanıyordu. Bitcoin savunucuları Ethereum’un birikim yapmak için uygun bir varlık olmadığını, Ethereum savunucuları ise Bitcoin’in yavaş ve eski bir blockchain teknolojisine sahip olduğunu iddia ediyor.İki taraf da kısmen haklı bulunmakla beraber, iki coinin de kendine göre artıları ve eksileri bulunmakta.

Ethereum fiyatlarının performansının geçen yıldan bu yıla Bitcoin’in performansını üçe katladı. Bununla beraber Ethereum yatırımcıları gelecekte merkeziyetsiz bir internetin Ethereum Blockchain’i üzerine inşa edilebileceği konusundaki beklentiye sahip. Aşırı yüksek olan işlem ücretlerinin ise gelecek olan güncelleme ile düşmesi bekleniyor.

Japon oyun devi Bitcoin aldı!

Koreli-Japon bir video oyunu şirketi olan Nexon, tüm nakit parasının %2’si gibi bir meblağa ile 100 milyon dolarlık Bitcoin aldığını açıkladı.

Haber, 28 Nisan 2021’de Tokyo’daki ofislerinden geldi. Pek çok kurumsalın Bitcoin alması, kısa vadede olduğu kadar uzun vadede de faydalı olacaktır. Bir Bitcoin’in değerinin yaklaşık 58.000 dolar olduğu bir zamanda bu satın alımları gerçekleştiren şirket, 1.717 Bitcoin’e sahip.

Kripto

Bitcoin’in yatay seyirde devam etmesi, Ethereum’un dominans tarafında daha ağır basmasına neden oluyor. Bu yazıyı girdiğimiz an itibariyle adeta piyasanın yönünü Ethereum belirlemekte. Psikolojik direnç olan 3000$ seviyesinin kırılması ile gelecek olan noktayı tahmin etmek oldukça zor. Fakat orta ve uzun vadede Ethereum’un 5000$ hedefli ilerlediğini söyleyebiliriz.

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...