iPhone 14 Hakkında Bilinenler ve Tüm Detaylar

Dünya genelinde açık ara farkla en çok satılan teknolojik cihaz modeli olan iPhone, çıkışından bu yana yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Serinin en son modeli olan iPhone 13 ailesi 40 milyondan fazla satış gerçekleştirdi. Pandemi döneminde çip kriziyle beraber bu tarz bir sayıda satış yapmak oldukça zor. iPhone 14 hakkında bilinenler nelerdir? Yakından bir göz atalım.

iPhone 14 Hakkında Bilinenler: Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Apple’ın Eylül ayı etkinliğinde büyük ihtimalle iPhone 14, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Max ve iPhone 14 Pro Max’i tanıtacak. Uzun süredir konuşulan ve hakkında pek çok iddia bulunan bu cihazlar hakkında bilinenler hakkında oldukça az bilgimiz var.

En çok merak edilen tabii ki fiyatlar oldu. iPhone 14’ün 799 dolardan satışa sunulması beklenirken iPhone Pro Max’in 1.119 dolardan satılacağı ön görülüyor, tam liste ise şu şekilde:

  • iPhone 14 tahmini fiyatı 799 dolar (Türkiye fiyatı 23.045 Türk Lirası)
  • iPhone 14 Pro tahmini fiyatı 1099 dolar (Türkiye fiyatı 31.697 Türk Lirası)
  • iPhone 14 Max tahmini fiyatı 899 dolar (Türkiye fiyatı 25.929 Türk Lirası)
  • iPhone 14 Pro Max tahmini fiyatı 1.199 dolar (Türkiye fiyatı 34.581 Türk Lirası)

En yüksek modelin 35 bin Türk Lirasına kadar dayanması bekleniyor. Bu doğrultuda fiyatlar ciddi şekilde yüksek diyebiliriz, buna sebep olarak ise dolar kuru ve benzeri etkiler gösteriliyor.

Teknik Özellikler

Teknik özellikler tarafında ise cihazın devasa bir kamerayla gelmesi bekleniyor, öyle ki bu kalınlık ile beraber iPhone 14, iPhone 4’den bile kalın olacak. Tabii ki bu kalınlık kameraya artı yönde etki edecek. 48 MP gibi ciddi yüksek bir kalite kameradan bahsediliyor. iPhone cihazlar için oldukça yüksek ve kalitesi de bu doğrultuda olacaktır. Ekran boyutunun ise 6.06 inc olması ön görülüyor. Artı olarak 6 GB RAM ve A15 Bionic işlemcisiyle birlikte gelecek. Sizce bu özelliklerin tamamı bahsedilen fiyatlara değecek midir?

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Valve’nin Steam Deck Alıcılarına Bazı Güzel Haberleri Var!

Steam Deck taşınabilir oyun konsoluna yönelik yüksek talep ve devam eden tedarik sorunları, birçok tüketicinin cihazı satın alma fırsatını beklemesine neden oldu. Valve Mart...

Elektrikli Otomobillerin Değer Kaybı Neden Fazladır?

Arabanız için benzin veya motorin almak bir noktadan sonra pahalı geliyorsa, elektrikli bir tane satın almak çekici görünebilir. Bununla birlikte, fark etmeyeceğiniz şey, ne...

En İyi Android Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları Nelerdir?

Günümüzde telefonların kameraları oldukça gelişmiş durumda. Bu sayede de çok güzel fotoğraflar çekebiliyoruz. Ama her ne kadar kameralar gelişmiş olsa da çektiğimiz fotoğrafları düzenleme...