Horizon Zero Dawn PS5 İçin Yeniden Hazırlanıyor Olabilir

Sony

Guerrilla Games’in popüler 2017 kıyamet sonrası robot-canavar avı destanı “Horizon Zero Dawn”, en azından bazı isimsiz kaynaklara göre, PlayStation 5 için kendi “The Last of Us Part I” tarzı yeniden yapımını alabilir gibi görünüyor.

İlk olarak MP1st tarafından bildirilen ve daha sonra VGC tarafından doğrulanan bu haber, gerçekten de bir remaster çalışması gibi görünüyor – ancak her iki sitenin de belirttiği gibi, “Zero Dawn” o kadar da eski olmadığı için bu biraz şaşırtıcı bir seçim. Aslında, ilk olarak 2013 yılında PlayStation 3’te yayınlanan ve PS5’in birkaç konsol nesli gerisinde kalma bahanesine sahip olan “The Last of Us “ın aksine, “Zero Dawn” PS4’e 2017’de giriş yaptı. Dolayısıyla PS5 ile arasında sadece tek bir nesil farkı var.

Ve 2022’nin başlarında hem PS4 hem de PS5 için çıkan “Horizon Forbidden West” adlı devam oyunundan hiç bahsetmiyoruz bile. İlk oyun o kadar da eski değilken ve daha yeni bir devam oyunu çıkmışken, ilk oyunun yeniden düzenlenmesine gerçekten ihtiyacımız var mı? Belki de Sony’nin planı yakın zamanda çıkan devam oyunundan faydalanmaktır ya da belki de “Horizon” serisi için yeni bir şey planlanıyor ve daha büyük bir proje devam ederken ilgiyi sürdürmeye yardımcı olmak için orijinalin yeniden yapımını sunmak istiyordur.

Leaklerin Horizon Zero Dawn’ın yeniden yapımı hakkında söyledikleri

Sony

Detaylar henüz Sony veya Guerrilla Games tarafından doğrulanmadığından, tüm bunları şimdilik bir söylenti olarak düşünmek en iyisidir – görünüşte doğru olması muhtemel bir söylenti, ancak yine de bir söylenti. Bununla birlikte, MP1st tarafından bulunan ve VGC tarafından anonim kaynaklar aracılığıyla doğrulanan bazı önemli ayrıntılar var.

Grafiksel olarak, “Horizon Zero Dawn “ın yeniden yapımı, “Horizon Forbidden West” ile gördüğümüze daha yakın görünmesini sağlamak için görsel bir güncelleme olacak. Eğer durum buysa, bu muhtemelen baştan aşağı bir yeniden yapım olmayacak, ancak her iki sitenin kaynakları da daha ayrıntılı dokulara, geliştirilmiş ışık efektlerine ve daha uzun çizim mesafelerine sahip olacağını belirtiyor. Bu kaynaklar ayrıca karakter modellerinin ve animasyonların “Forbidden West” ile eşleşecek şekilde güncelleneceğini söylediler.

Ayrıca, “Forbidden West “in PS5 sürümüyle birlikte sunulan çeşitli grafik modlarının (performans, kalite vb. için) ve erişilebilirlik özelliklerinin de yeniden düzenlemeye dahil edilmesi bekleniyor. Bunun yanı sıra, yeni “Zero Dawn “ın muhtemelen çok daha az zahmetli envanter sistemi gibi devam oyununda yapılan bazı genel iyileştirmeleri kullanması bekleniyor. “Zero Dawn” remaster’ının ne zaman duyurulacağı ya da yayınlanacağı ise şu an için herkesin ancak tahmin edebileceği bir şey. Guerrilla Games ya da Sony bir açıklama yapana kadar beklemek zorundayız.

Yepyeni bir Horizon oyununa da kavuşabiliriz

Sony

Ama bekleyin, dahası da var. MP1st ve VGC kaynakları şu anda üzerinde çalışılan çok oyunculu odaklı bir “Horizon” oyunu olduğunu, ancak üzerinde düşünmek için daha az ayrıntıya sahip olduğunu belirtti.

Oyunun “Horizon” dünyasında geçeceği bildiriliyor, ancak PVP mi yoksa co-op mu (ya da her ikisi) olacağı belli değil. Özelleştirme seçeneklerinin – yani karakter özelleştirmenin de oyunda yer alacağını varsayabiliriz – çeşitli oyun içi kabilelere bağlı olduğu söyleniyor, bu da takım tabanlı PVP’nin odak noktası olabileceğini gösteriyor.

Bununla birlikte, eğer doğru bir şekilde ele alınırsa, co-op da muhtemelen çok oyunculu “Horizon” için büyük bir cazibe olacaktır. Orijinal oyuna ve çok büyük, çok kızgın makine yaratıklara karşı verilen yoğun mücadelelere ilişkin oldukça yaygın bir gözlem, oyunun biraz “Monster Hunter” gibi olduğu. Dolayısıyla bu yeni çevrimiçi oyun popüler Capcom serisinin çok kişili koordineli avlarından faydalanabilirse – belki de işleri dengelemeye yardımcı olmak için belirli silahları ve araçları belirli bir “sınıfa” bağlayabilirse? – Muhtemelen pek çok kişinin ilgisini çekecektir.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...