HBO Max Rekor Kırdı: Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

AT&T’nin en son abone rakamları, HBO ve kardeş hizmeti HBO Max’in oldukça iyi iş çıkardığını gösteriyor. AT&T, bu haftaki bir düzenleyici dosyalamada, HBO ve HBO Max arasında (Amazon’dan ayrıldıktan sonra bile) 73,8 milyon toplam aboneyle öngörülen yıl sonu hedefini aştığını açıkladı. Çok kötü değil, değil mi?

Ancak bu galibiyet, abone sayılarını artırmayı amaçlayan, merakla beklenen film çıkışlarından bir yıl sonra geldi ve hala Disney Plus ve Netflix gibi rakiplerin arkasında on milyonlarca abone var. Rakamlar ayrıca bazı oldukça büyük uyarılarla birlikte geliyor.

hbo max

HBO Max Türkiye’ye gelebilir mi?

Uzun bir süredir Türkiye’ye gelip gelmeyeceği konuşulan HBO Max’in resmi bir duyurusu bulunmuyor. Dolar bazlı fiyatı Türk Lirasına çevrildiği zaman 210₺ gibi bir fiyata denk geliyor.

AT&T’nin büyümesi, Dune, The Matrix Resurrections ve Succession’ın üçüncü sezonu gibi oyunlar da dahil olmak üzere geçen yıl sunduğu yüksek profilli içerik listesi göz önüne alındığında daha az etkileyici görünüyor. Buna ek olarak, HBO Max daha düşük fiyatlı bir katman ekledi ve yıl boyunca uluslararası olarak piyasaya sürüldü – her ikisinin de abonelerini önemli ölçüde artırmaya yardımcı olması gerekirdi.

Disney Plus, benzer bir zaman diliminde iki katından fazla abone ekledi. Disney’in HBO Max’ten yaklaşık altı ay önce başlatılan yayın hizmeti, yaklaşık bir yıl önce 73,7 milyondan Ekim 2021’e kadar 118,1 milyon ücretli abone bildirdi. HBO’nun 73,8 milyonluk rekoru ise 2020’nin sonunda dünya genelinde 61 milyon aboneden sadece bir artış.

Akış verilerinin, herkesin farklı kurallara göre oynaması başta olmak üzere, sayısız nedenden ötürü bire bir karşılaştırma düzeyinde ele alınması neredeyse imkansızdır. Bu, korsanlığın, hesap paylaşımının ve otomatik oynatma gibi özelliklerin abone ve başlık başarısının gerçekten doğru bir resmini nasıl önemli ölçüde çarpıtabileceğine dair hiçbir şey söylemez.

Geçen yıl HBO Max’in en büyül ilerleme kaydetmesi gereken yılıydı. Merakla beklenen gün ve tarih listesinin yardımı olmadan büyümenin yeni yollarını bulması gerekecek.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...