NFT Marketplace OpenSea, 300 Milyon Dolarlık Finansman Yatırımıyla 13,3 Milyar Dolar Değerine Ulaştı!

Paradigma ve Coatue, NFT pazar yeri OpenSea’yı kriptodaki en değerli özel firmalardan biri olarak güçlendiren 300 milyon dolarlık bir yatırım yaptı!

OpenSea Salı gecesi, yatırımcıların C Serisi fonlama turunda şirkete 13.3 milyar dolar civarında değerlendiğini geçen Temmuz ayında açıklanan 100 milyon dolarlık bir B Serisinde girişimin 1.5 milyar dolarlık değerinden keskin bir şekilde yükseldiğini söyledi. Haberi ilk yayınlayan New York Times oldu.

Salı günkü büyük rakamlar, OpenSea’nin kendisini NFT ticareti için lider olarak kabul etme hızını gösteriyor. Firma, bir blog yazısında fonu ürün geliştirme, işe alma, başlangıç ​​yatırımları için kullanmayı ve “müşteri desteğini ve müşteri güvenliğini önemli ölçüde iyileştirmeyi” planladığını söyledi.

Bazı yüksek profilli kullanıcı gaflarına rağmen, OpenSea için işler hareketli. DappRadar tarafından derlenen verilere göre, yalnızca son 30 günde, ödüllü profil resimleri ve diğer dijital koleksiyon ürünleri pazarı 1,6 milyon Ethereum işlemi ve 2,4 milyar dolarlık işlem hacmi kaydetti.

Şirket, NFT’lerin ana akım ilgiyi çekmesinden çok önce, 2017 yılında Devin Finzer ve Alex Atallah tarafından kurulmuştu.

Paradigm Yönetici Ortağı Fred Ehrsam, e-posta yoluyla “Devin ve Alex, son dört yılda belirsizliği ortadan kaldırarak ve NFT’leri internet ve dünyayı değiştiren bir ilkel olarak görme vizyonlarına bağlı kalarak gerçek bir cesaret gösterdiler” dedi.

OpenSEA

OpenSea’nin son turu, 2021’de kripto girişimlerine akan 30 milyar doların üzerinde yatırımla, kripto girişim sermayesindeki patlama zamanlarının bir başka işaretidir.

Son aylarda daha büyük değerlemeler yapıldı. Karşılaştırma için, FTX’in Ekim ayındaki finansman turu, kripto borsasına 25 milyar dolarlık bir değer biçti.

Ancak OpenSea, NFT’lerin kralı olmaya devam edecek gibi duruyor. NBA Top Shot ve Flow blok zincirinin arkasındaki firma olan Dapper Labs, Eylül ayında Coatue liderliğindeki bir başka turda 7,6 milyar dolarlık bir değerleme elde etti.

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...