Google’ın 2022 Pixel 7 Etkinliği

Google, beş yılı aşkın bir süredir düzenli olarak sonbahar donanım etkinliğine ev sahipliği yapıyor. Etkinliğin geçmiş sürümleri, Pixel 3 ve Pixel 3 XL, Pixel 4 ve Pixel 4 XL gibi birçok önemli Pixel akıllı telefonun ve Pixel 6 serisinden mevcut Google amiral gemisi cihazlarının duyurusuna tanık oldu. Peki Pixel 7 etkinliği neleri kapsıyor?

Ekim etkinliği öncesinde Google, Pixel 7 serisiyle de meşguldü ve Mayıs 2022’deki Google I/O sırasında cihazlarla ilgili resmi onay verildi. Mayıs etkinliğinden bu yana, Pixel’i çevreleyen sürekli bir sızıntı akışı oldu. 7 serisi, en yenileri Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’nun beklenen fiyatlandırmasını ve kullanılabilirliğini ortaya koyuyor.

Bununla birlikte, geçmiş etkinliklerin aksine, MadeByGoogle etkinliğinin 2022 baskısı, şirket için yeni bir ürün kategorisinin eklenmesine tanık olacak: akıllı saatler. Google, şu anda Pixel Watch olarak bilinen bu yeni akıllı saati çevreleyen bilgi parçacıklarını bir dizi tanıtımda paylaşıyor.

Pixel 7 ve Pixel 7 Pro

Pixel 7 serisi hakkında bildiklerimize dayanarak, her iki cihazın da geçen yılki modellere göre kademeli yükseltmeler olması muhtemel. İki nesil arasındaki benzerlikler tasarım tarafında olabilir; Pixel 7 ve Pixel 7 Pro, küçük değişikliklerle birlikte Pixel 6 ve Pixel 6 Pro ile tasarımsal benzerliklere sahip olabilir. Sızan tanıtımlardan, Pixel 7’nin üç renk seçeneğiyle sunulabileceği görülüyor: Kar beyazı, bbsidiyen ve sarı.

Pixel Watch

Hakkında çok konuşulan Fitbit satın alımına rağmen, Google fanboyları, şirketin bir süredir akıllı saati piyasaya sürmesini bekliyor. Google, Pixel Watch’ı Ekim 2022 MadeByGoogle etkinliğinde başlatacağını doğrulamıştı. Pixel Watch’ın tanıtımları, cihazın sağlık izleme özelliklerinin çoğunu Fitbit’ten alacağını gösteriyor. Teaser görüntüleri ayrıca Pixel Watch’ın kubbeli tasarıma sahip dairesel bir yüze sahip olduğunu ve yüzü kaplayan camın kenarlara doğru kıvrıldığını gösteriyor.

Google ayrıca, Apple Watch’ta görülen, görsel olarak benzeyen dokunsal bir tuş bulunduruyor Google, Pixel Watch’ın kullanıma sunulacağı boyutlar hakkında henüz bilgi vermese de, raporlar, cihazın 40 mm’lik bir varyantta sunulma olasılığını gösteriyor. 

Google’ın Fitbit bağlantısı, Pixel Watch’ın Apple Watch’a iyi bir alternatif olmasını sağlayacaktır. Google, Pixel Watch’ın teknik özellikleri hakkında henüz konuşmasa da, söylentiler saatin 2GB RAM ve 32GB depolama ile kullanabileceğini gösteriyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...