Galaxy Watch Fitness Verilerini Nasıl Google Fit ile Senkronize Edilir?

Samsung’un en yeni Galaxy akıllı saatleri Wear OS’de çalışıyor. Buna rağmen, fitness verilerinizin çoğu Google Fit yerine Galaxy Wearable ve Samsung Health uygulamaları tarafından kaydedilir ve görüntülenir. Bu, yakın zamanda bir köprü görevi gören ve Samsung Health ve Google Fit uygulamaları arasında otomatik senkronizasyona izin veren Health Connect’in piyasaya sürülmesiyle değişti. Bunu nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Galaxy Watch Fitness Verilerini Nasıl Google Fit ile Senkronize Edilir?

Piyasaya sürülmesinden bu yana, Samsung Galaxy Watch Android kullanıcıları için önde gelen seçim olmuştur ve başarısı, Google’ın yakın zamana kadar akıllı saatlere olan ilgisizliğinden kaynaklanmaktadır. Samsung’un Google’ın Wear OS işletim sistemini benimsemesi ve Pixel Watch lansmanını yapmasıyla durum düzeldi. Bu yeni köprüleme özelliği aynı zamanda hem Samsung’u hem de Google’ı şu anda akıllı saat pazarında en büyük paya sahip olan Apple’a karşı yarışa sokuyor.

Google Fit ve Samsung Health arasındaki etkileşimi kurmak kolaydır ve birkaç dakika içinde gerçekleştirilebilir. Senkronizasyonu etkinleştirdiğinizde, veriler Google Fit ve Samsung Health arasında serbestçe akabilir ve tercih ettiğiniz uygulamayı kullanmanıza ve Samsung ekosistemine kilitlenmekten kurtulmanıza olanak tanır.

Çözüm, Google’ın Strava, MyFitnessPal, Adidas Running vb. gibi birden fazla fitness ve sağlık uygulamasından veri toplamak ve bunların senkronize edilmesini sağlamak için tasarlanmış Health Connect platformuna dayanıyor. Health Connect platformu ve API, uygulamaların “sağlığınızın bütünsel bir görünümünü elde etmesine” izin vermek için Mayıs 2022’de tanıtıldı.

Google Fit ile Senkronizyonu Nasıl Yapılır?

Başlamak için Google Play Store’dan Health Connect’i indirin. Bir Galaxy Watch kullanıyorsanız, akıllı telefonunuzda zaten Galaxy Wearables ve Samsung Health uygulamalarının kurulu ve kurulu olması gerekir. Ancak Galaxy akıllı saatinizi kurmaya yeni başladıysanız ve hareket halindeyken Google Fit ile bağlantı kurmak istiyorsanız, ilerlemeden önce bu iki Samsung uygulamasını kurmayı tamamlamanız gerekecektir.

Şimdi, Samsung Health uygulamasını ziyaret edin. Sağ üstteki üç noktalı düğmeye ve ardından Ayarlar’a dokunun. “Bağlı uygulamalar ve hizmetler” başlığı altında gruplandırılmış ayar seçeneklerini bulmak için aşağı kaydırın. Bu alt bölümün en üstünde Health Connect’i bulacaksınız; dokunun.

Ardından, Uygulama izinleri’ne dokunun. Bu, Health Connect’i açacak ve akıllı telefonunuzda onu destekleyen uygulamaların bir listesini görüntüleyecektir. Samsung Health’e dokunun ve kalp atış hızı, egzersiz değeri, ağırlık, bazal metabolizma hızı vb. gibi tüm verilerin diğer uygulamalarla paylaşılmasına izin verin. Her seçenek için geçişleri kontrol edebilir veya verileri tamamen senkronize etmek için Tümüne İzin Ver’i değiştirebilirsiniz.

Son Adım

Ardından, Google Fit’i indirin ve kurun. En üstte Health Connect ile Eşitle yazan bir kart göreceksiniz. İşlemi başlatmak için Başlayın’a ve ardından sonraki sayfada Kurulum’a dokunun. Ardından, yukarıda Health Connect’te gördüğümüze benzer bir sayfa göreceksiniz. Verileri seçerek seçebilir veya Tümüne izin ver’in yanındaki geçişi etkinleştirebilirsiniz. Son olarak, Google Fit’in diğer fitness uygulamalarından gelen verilere başarılı bir şekilde bakmasına izin vermek için İzin Ver’e dokunun. Bu yöntem yalnızca Samsung Health ve Google Fit ile sınırlı değildir. Birleşik bir görünüm ve daha doğru istatistikler için uygulamalardan gelen birden çok giriş akışını entegre etmek için kullanılabilir. Strava gibi topluluk ve antrenman meydan okuma uygulamalarını dahil edebilir ve verileri HealthifyMe gibi ayrı bir yemek takip uygulaması kullanılarak izlenebilecek günlük kalori alımınızın yanında görüntüleyerek daha anlamlı hale getirebilirsiniz. Sleep As Android gibi bir uygulamadan uykunuzla ilgili istatistikler dahil edilerek veriler daha da geliştirilebilir. Genel olarak Health Connect, Android’in farklı akıllı telefon üreticilerini birleştirmesiyle aynı şekilde farklı hizmetleri birleştiren bir platform gibi görünüyor.

Kaynak: SlashGear

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...