Ethereum’un geliştiricisi Vitalik Buterin en genç kripto milyarderi oldu

Değeri günden güne artmaya devam eden popüler kripto para birimi Ethereum‘un geliştiricilerinden Vitalik Buterin, günlerdir süren yükseliş sonucunda dünyanın en genç kripto milyarderi unvanına sahip oldu. Buterin’in sahip olduğu ETH’lerin toplam değeri 1,1 milyar doların üzerinde.

Dünyayı kasıp kavuran Bitcoin’in ardından dünyanın en popüler ikinci kripto para birimi olan Ethereum ya da kısa ismiyle ETH, geliştiricilerinden birini milyarder yaptı. Ethereum’un ortak geliştiricilerinden biri olan Vitalik Buterin, henüz 27 yaşında olmasına rağmen cüzdanındaki 333.520 ETH ile dünyanın en genç kripto milyarderi unvanını ele geçirdi.

Ethereum uçuyor!

2021’in başından bu yana değerini yüzde 325 artıran Ethereum, açıklanan son verilere göre şu sıralar 3.430 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu miktar da 333.520 ETH’ye sahip olan Vitalik Buterin‘in toplamda 1 milyar 122 milyon 294 bin dolarlık bir servete sahip olduğu anlamına geliyor. Haliyle, Ethereum yükseldikçe Buterin’in serveti de katlanmaya devam ediyor.

Bitcoin ise 1.08 trilyon dolarlık piyasa değeriyle liderliğini sürdürüyor. Ethereum, bankalar ve sigorta şirketleri gibi geleneksel finansal aracılarının yerini almayı hedefleyen merkezi olmayan finans uygulamalarının artan popülaritesi nedeniyle yılın başından bu yana yükselişini sürdürmeye devam ediyor.

Ethereum’un geliştiricilerinden Vitalik Buterin

1994 yılında Moskova’nın hemen yanı başındaki Kolomna kasabasında dünyaya gelen Vitalik Buterin, daha sonraki süreçte ailesi ile birlikte Kanada’ya göç etti. 2012 yılında, henüz 18 yaşındayken Ethereum’un kurucularından biri olan Mihai Alisie ile birlikte Bitcoin Magazine‘i kurduktan sonra bu platformda kripto para ve blok zinciri ile ilgili yazılar paylaşan Buterin, 2014 yılında ise Thiel Bursu ile ödüllendirildi ve bir yıl sonra Ethereum projesinin ilk adımlarını attı.

Bitcoin, 1 trilyon dolarlık piyasa değeri ile en popüler kripto para birimi olarak zirvede bulunmaya devam ediyor. Ethereum ise 389 milyar dolar ile Bitcoin’in ardından en popüler ikinci kripto para birimi olarak takibini sürdürüyor. Ethereum’un Bitcoin’i geride bırakması kısa vadede pek mümkün görünmese de şu anki pozisyonunu korumaya devam edecek gibi görünüyor.

Sizce popüler kripto para birimi Ethereum, yükselişini sürdürmeye devam edebilecek mi? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Diğer yazılarımıza da aşağıdan göz atabilirsiniz.

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Android Cihazlarda Galeri Yedekleme | Fotoğraf ve Videolar Nasıl Yedeklenir?

Değerli dosyalarınızı (aile fotoğrafları, önemli kişiler ve iş veya okul projeleri) yerel olarak bir cihazda saklarsanız her zaman kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Verileriniz...

En İyi Oyun Monitörleri | Performans Canavarı Monitörler

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte her geçen gün yeni modellerde ve özelliklerde oyun monitörleri çıkmakta. Bu gelişme de bir monitör seçimini oldukça zorlaştırıyor. Yazımızda en...

Apple Watch Series 8 Ne Zaman Çıkacak? İşte Hakkında Tüm Bilinenler!

Bu içeriğimiz, Apple Watch Series 8 hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şeyi söylentilere dayanarak bir araya getiriyor. Ürün döngüsünün henüz erken olduğunu, bu nedenle...