En İyi Haluk Bilginer Dizileri | Ünlü Aktörün Kaliteli Yapımları

Türk sinema tarihinde ve genel sinema alanında kabul görmüş belli başlı oyuncular vardır, fakat her iki alanda da kabul görmüş bir oyuncuya rastlamak oldukça zordur. Haluk Bilginer bunlardan bir tanesi desek yanlış olmaz. Onlarca yıllık kariyeri, gerek yabancı gerek yerli yapımlarda canlandırdığı karakterleri ve şüphesiz aktörlük yeteneği sayesinde milyonlarca kişinin kalbini kazanmış durumda. Ünlü oyuncu bunların yarı sıra popüler oyun serisi Crysis ile de anılmaya başlandı. Peki “En iyi Haluk Bilginer dizileri” diyebileceğimiz yapımlar hangileri? Gelin kısa listemizde yakından bir göz atalım.

En İyi Haluk Bilginer Dizileri

1- Şahsiyet

2018’de yayınlanan Şahsiyet, son yılların en çok konuşulan yerli yapımlarından bir tanesi olmuştu. Bu başarısı sadece Türkiye ile sınırlı kalmadı ve Dünya genelinde de yoğun bir ilgi gördü. Haluk Bilginer’in hayat verdiği karakter 65 yaşındaki adli katip memurluğundan emekli olan Agâh Beyoğlu olarak karşımıza çıkıyor.

Karakterin alzheimer hastalığına yakalanması ve beraberinde geçmişiyle hesaplaşmak istemesi dizinin ana teması diyebiliriz.

2- Ezel

Ezel pek çok kişiye göre Türk dizi tarihinin en başarılı yapımlarından biri. Bu durum tabii ki tartışmaya fazlaca açık fakat oyuncu kadrosunun profesyonelliği göz ardı edilemeyecek kadar yüksek. Haluk Bilginer’in de yer aldığı yapım da Ömer adlı karakterimizin başından geçenleri izliyoruz.

Ömer, geçmişte bazı acı olaylar yaşamış ve bu durum onu “Ezel”e dönüştürmüş. Eski düşmanlarını bitirmeye gelen Ezel, birkaç sağlam kayaya toslayacak.

3- Masum

Masum, temelde emekli bir komiser olan Cevdet’i (Haluk Bilginer) ve oğlunun başından geçen bir durumu konu alıyor. BluTv özel yapımı olan bu dizide Haluk Bilginer’in son dönemlerin en iyi performanslarından bir tanesini sergilediği sık sık iddia ediliyor.

2017 yılında yayınlanan dizi, Berkun Oya’nın yazdığı Bayrak adlı oyundan uyarlanmıştır. Kadrosunda Bilginer’in yanı sıra Okan Yalabık ve Ali Atay gibi popüler isimler de yer alıyor. Bu da dizinin kalitesine daha da fazla kalite katıyor diyebiliriz.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

ABD Neden TikTok’un Kaldırılmasını İstiyor? FCC Komisyonu Açıkladı!

ABD FCC komisyon üyesi Brendan Carr, Google ve Apple'ı TikTok'u ilgili uygulama havuzlarından, App Store'dan ve Play Store'dan çıkarmaya çağırdı. Carr, Çinli ByteDance'in sahip...

Valve’nin Steam Deck Alıcılarına Bazı Güzel Haberleri Var!

Steam Deck taşınabilir oyun konsoluna yönelik yüksek talep ve devam eden tedarik sorunları, birçok tüketicinin cihazı satın alma fırsatını beklemesine neden oldu. Valve Mart...

Elektrikli Otomobillerin Değer Kaybı Neden Fazladır?

Arabanız için benzin veya motorin almak bir noktadan sonra pahalı geliyorsa, elektrikli bir tane satın almak çekici görünebilir. Bununla birlikte, fark etmeyeceğiniz şey, ne...