Ethereum durdurulamıyor!

Gün geçtikçe büyüyen ve gelişen kripto dünyasında oldukça pozitif bir hava var. Bitcoin’in ciddi düşüşü ve altcoinleri de peşinden sürüklemesinin üstüne pek çok coin toparlama gösterdi. Fakat Ethereum düşüş yaşamadığı gibi, trende karşı durarak yükselişe devam etti.

Bununla da kalmayıp rekor üstüne rekor kıran altcoinlerin babası Ethereum, 2800 dolar seviyelerine kadar dayandı. Çok sağlam bir altyapıya sahip olmasıyla beraber, çoğunlukla yazılım tarafında aktif olduğundan; Ethereum uzun vadede Bitcoin’in tahtını sallamaya en yakın olan coin.

Son dönemlerde de pek çok kişinin trade yoluyla tanıdığı Ethereum, daha fazla ilgi görmeye başladı. Kurumsallar tarafından ciddi para girişi söz konusu.

Ethereum

Ethereum All Time High yapmaya devam ediyor. Lider altcoin, gece saatlerinde 2.763 dolar seviyesine ulaşarak rekor kırdı. Son zamanlarda yukarı yönde bir grafik sergileyen ETH için uzmanlar olumlu görüşler bildiriyor. Kripto para piyasası analistlerinden John Isige, lider altcoin’in 3.000 dolar hedefine oldukça yaklaştığını belirtti.

Kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin geçtiğimiz pazartesi günü 47.000 dolara kadar düşüş gösterdi. Ancak BTC boğaları bu noktada güçlü bir set çektiler ve yakalanan ivmeyle fiyat 54.000 dolar ile 55.000 dolar bandına sıkışarak sabit kaldı. Son 24 saatlik zaman dilimi içeriside BTC fiyatı 56.000 doları aşsa da fiyat tekrar 54.000 dolara geriledi. Bu durum pekala Ethereum’u da etkiledi. Fakat altcoin bu olumsuz havaya rağmen direnişini sürdürdü.

Ethereum, yükselişini 2.700 dolar ve 2.740 dolar direnç seviyelerinin üzerine çıkardı. Fiyat şu anda 2.650 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın oldukça üzerinde işlem görüyor. Saatlik ETH / USD grafiğinde 2.640 dolara yakın destekle oluşan büyük bir yükselen kanal var.

Ethereum, Bitcoin’i geçecek!

Amerikan bankacılık devi J.P. Morgan, Ethereum’un uzun vadede Bitcoin’i “geride bırakması” gerektiğine inanıyor. Bankacılık devine göre Ethereum büyüyen kripto para piyasasının önemli bir payını ele geçirebilir. Bankacılık devi bu noktada şu vurguyu yapıyor:

Bitcoin (BTC), para biriminden çok bir kripto emtiasıdır ve bir değer deposu olarak altınla rekabet ederken, ETH, kripto-yerel ekonominin bel kemiğidir ve bu nedenle daha çok bir değişim aracı olarak işlev görür. Bununla birlikte, Bitcoin’in, çeşitli projelerde kilitlenen toplam değerin yavaşlayan büyümesine bağlı olarak görünüşte zirveye çıkan merkezi olmayan finans patlamasını atlattığından da bahsediliyor.”

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Cybertruck Aracına İlham Kaynağı Olan James Bond Arabası

Amerika merkezli elektrikli otomotiv devi Tesla'nın CEO'su Elon Musk, herkesin tasarımından etkilendiği aracı olan Cybertruck'ı 2023 yılında piyasaya sürülmeyi planladığını açıklamıştı. Cybertruck'ın tasarımındaki ilham...

F1 Manager 2022: Şu Ana Kadar Bildiğimiz Her Şey

Eğer son birkaç yılını takımın pitstop taktikleri hakkında atıp tutarak geçirmiş bir Ferarri hayranıysanız ya da içinizde bir yerlerde Aston Martin'i zafere taşıyacak adamın...

ABD Neden TikTok’un Kaldırılmasını İstiyor? FCC Komisyonu Açıkladı!

ABD FCC komisyon üyesi Brendan Carr, Google ve Apple'ı TikTok'u ilgili uygulama havuzlarından, App Store'dan ve Play Store'dan çıkarmaya çağırdı. Carr, Çinli ByteDance'in sahip...