Elon Musk, Twitter Gelirlerini 2 Katına Çıkaracak: İşte Büyük Plan!

Dünyanın en zengin iş adamı Elon Musk, geçtiğimiz haftalarda satın aldığı Twitter için gelirleri 2 katına çıkaracak bir plan yaptı!

Times tarafından görüntülenen bir sunumda Musk, yatırımcılara, mülkiyeti altında ne bekleyeceklerine dair bir fikir verdi. Buna, 2025 yılına kadar Twitter Blue abonelerinin 69 milyona ve bu sayının 2028 yılına kadar iki katına, yani 159 milyona çıkarılması da dahil. Musk, toplam Twitter kullanıcılarında da büyük bir büyüme bekliyor, geçen yıl bildirilen 217 milyon kullanıcıdan 2025’te 600 milyon Twitter kullanıcısına ve sonunda 2028’de de 931 milyona ulaşmasını hedefliyor.

Elon Musk, Twitter İçin Yenilikler Getirecek

Sunum destesi ayrıca, Musk’ın 2023’te dokuz milyon ve 2028’de 104 milyon abone getirmeyi umduğu Blue hizmeti dışında, “X” adlı isimsiz bir abonelik hizmetinin planlarını da özetliyor. Bu haftanın başlarında Musk, hükümetlere ve şirketlere Twitter’ı kullanmak için bir ücret ödeme zorunluluğunun gelebileceğini söylemişti. “X” aboneliği ne olursa olsun, ondan ve Blue’nun toplam gelirinin 2028 yılına kadar 10 milyar dolara ulaşması ve Musk’ın hizmetin aynı yıl ulaşacağını düşündüğü toplam 26.4 milyar dolarlık gelirin büyük bir bölümünü oluşturması bekleniyor.

Times’a göre, Twitter’ın öngörülen toplam gelirinin geri kalanını reklamlarla karşılaması gerekiyor, bu da Musk’ın Twitter’ın 2028 yılına kadar yaklaşık 12 milyar dolar kazanacağını tahmin ettiği bir şey. Twitter, geçmişte birincil gelir akışı olarak reklamcılığa bağımlıydı. Ancak şimdi silinen bir tweet’te Twitter’ın ücretli aboneler için reklamları kaldırması gerektiğini söyleyen Musk, reklamların Twitter’ın toplam gelirinin sadece yüzde 45’ini oluşturmasını istiyor.

Twitter şu anda kullanıcıların içerik oluşturuculara bahşiş vermelerine, Süper Takipler satın almalarına ve sınırlı alışveriş özellikleriyle etkileşim kurmalarına izin veriyor.

Times, Musk’ın Twitter’ın, platformundaki milyonlarca günlük tweet’i, pazar bilgileri veya tüketici eğilimleri için verileri analiz eden şirketlere ve geliştiricilere satmayı içeren bir işletme olan veri lisanslama yoluyla belirsiz bir gelir payı elde etmesini de beklediğini belirtiyor.

Musk’ın 3.600 ek çalışanı işe alma planlarının ardındaki olası bir faktör olan Twitter’ın hizmetlerini oluşturmak biraz çalışma gerektirecek. Times, Musk’ın 2025 yılına kadar 11.072 çalışana sahip olmayı hedeflediğini belirtiyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...