Dünya’nın En Zengin İnsanları ve Gelir Kaynakları

Dünya’nın en değerli insanlarına baktığımızda milyarlarca dolar servete sahip olduklarını görebiliriz. Bu listedeki bazı isimler yoğun ticaret üzerine ilerlerken kimileri de elinizle tutamayacağınız teknolojiler üzerine çalışıyor. Peki bu insanların ana gelir kaynakları neler? Gelin daha yakından bakalım. İşte Dünya’nın en zengin insanları ve gelir kaynakları.

Dünya’nın En Zengin İnsanları ve Gelir Kaynakları

5. Larry Ellison

Larry Ellison popüler milyarderler arasında adı en az geçenlerden birisi diyebiliriz. Musk ve Bezos gibi isimlere nazaran daha geri planda kalmayı seven Ellison temelde yazılım üzerine iş yapıyor. Kendisi kısaca Oracle’ın kurucusu ve CEO’su, ayrıca net değeri 107 milyar dolar.

4. Gautam Adani

Hindistanlı iş adamı Gautam Adani ve ailesi dünyanın en zenginleri arasında yer alıyor. Asya’nın belki de en büyük sanayi ve limanlarına sahip olan Adani, Ahmedabad merkezli çok uluslu bir holding olarak bilinen Adani Group’un güncel lideri. Net değeri ise 145 milyar dolar.

3. Jeff Bezos

Listemizin en bilinir isimlerinden bir tanesi olan Jeff Bezos hemen hemen hepimizin kullandığı Amazon’un kurucusu ve sahibi. Amazon’un bu kadar kazanmasının temel sebebi e-ticarete öncülük etmesi ve pazarın her alanını domine etmeye odaklanması olarak gösterilir. Jeff Bezos’un net değeri ise güncel olarak 152 milyar dolar.

2. Bernard Arnault

Bernard Arnault bahsettiğimiz milyarderler arasında en çok farklı alanda faaliyet gösteren kişi demek mümkün. Öyle ki kendisi yat kiralamadan Netflix’e kadar onlarca değişken sektörlerde yatırım ve iş sahibi. Fakat 73 yaşındaki Arnault, güncel olarak Dünya’nın en zengin 2. ismi ve 154 milyar dolar servete sahip.

1. Elon Musk

Elon Musk’ı tanımayan kişi bulmanız için ciddi uğraş göstermeniz gerektiği bir gerçek. Kendisi yoğun Twitter kullanımı ve katıldığı talkshowlar ile oldukça tanıdık bir sima. Temelde yazılım ile başladığı serüvenine SpaceX (Uzay) ve Tesla (Otomobil) gibi markalarla devam ediyor. Rekabetsiz olarak giriştiği bu işlerde şu an rakipleri tarafından sıkıştırılmaya başladı gibi duruyor.

Musk, Trilyoner Olabilir!

Fakat Musk hala bulunduğu alanlarda liderliğini ve 250 milyar dolar değerindeki devasa servetini koruyor. Eldeki veriler ise 2025 yılına kadar trilyoner olabileceğini işaret ediyor.

Siz bu isimler arasından en çok hangisini başarılı buluyorsunuz? Yorumlarınız bizler için çok kıymetli!

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Bilim İnsanları Robotlara Gülmeyi Öğretiyor!

Yapay Zeka, hayal edilemeyecek kadar karmaşık görevleri başarabilir. Bundan dolayı bilim insanları robotlara gülmeyi öğretiyor. Kyoto Üniversitesi'ndeki bilim insanları, bir robota bir insanla konuşurken...

Intel ARC Ekran Kartları Hakkında Tüm Bilinenler

Intel, Arc ekran kartı serisi ile GPU oyununu devralmak istiyor ve çok açık bir şekilde NVIDIA'yı birincil hedefi olarak görüyor. Sabırla bu serinin 2022'nin...

Elektrikli Mercedes G-Class Hakkında Tüm Bilinenler

Tamamen elektrikli bir Mercedes-Benz G-Class veya G-Wagen'i çevreleyen dedikodu, 2018'de Detroit Otomobil Fuarı'nda başladı. Orada, o zamanlar Daimler AG'nin Yönetim Kurulu Başkanı olan Diether...