Dünyanın en pahalı otomobili Rolls-Royce Boat Tail tanıtıldı

Lüks otomobil denince akla ilk gelen markalardan Rolls-Royce, 28 milyon dolarlık fiyat etiketi ile dünyanın en pahalı otomobili unvanını ele geçiren Boat Tail‘i tanıttı. Ultra lüks otomobille ilgili tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

İngiltereli lüks otomobil üreticisi Rolls-Royce, güçlü ya da performanslı araçların yanı sıra daha çok lüks detaylara önem veren bir marka olarak öne çıkıyor. Marka, en yeni otomobili Rolls-Royce Boat Tail‘i bu haftanın başında yaptığı bir sunum ile yeni ultra lüks otomobilini duyurdu. 

Yeni Rolls-Royce Boat Tail

Sahibine özel olarak tasarlanan yeni Rolls-Royce Boat Tail, 2019’da düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı’nda satılan 11.5 milyon sterlin değeri bulunan Bugatti La Voiture Noir modelinin unvanını elinden alarak dünyanın en pahalı otomobili olarak tarihe geçti.

5.8 metre uzunluğuna sahip üstü açılabilir bir Coupe otomobil olarak karşımıza çıkan yeni Boat Tail, 6.75 litrelik çift V12 motor 563 beygir güce sahip. Rolls-Royce, aracın 0-100 km/s hızlanma süresini paylaşmadı. Haliyle, söz konusu otomobil yarış için değil piknik için tasarlanmış durumda.

Aracın teknik özellikleri dışında en dikkat çekici nokta aracın arka kısmı. Aracın arka kısmında bir yemek takımı, döner kokteyl masaları, iki adet mini buzdolabı, özel çatal bıçak takımı sandalyeler, karbon fiberden üretilen katlanabilir tabureler ve kendiliğinden açılan bir güneş şemsiyesi yer alıyor.

Daha önce de bahsetiğimiz gibi şirket, güç ve performans yerine araçlarını alan kişilere ultra konfor ve kendilerini özel hissedecekleri bir otomobil üretmeyi amaçlıyor. Bu amaç doğrultusunda üretilen Yeni Boat Tail, yalnızca üç adet üretilmesinin yanı sıra, sahiplerinin isteği doğrultusunda özelleştirilmiş durumda. Şirketin açıklamalarına göre aracın kaportası dahil bütün parçaları elle şekillendirilmiş.

Rolls-Royce Boat Tail’in sadece ön üretim mühendisliği yalnızca 20 kişi tarafından 1 yılı aşkın sürede tamamlandı. Tasarım olarak 20. yüzyılın başlarındaki J-Serisi yatlarından ve 1920’li ve 30’lu yılların orijinal ‘Boat Tail’ Rolls-Royce’larından esinlenildiği de şirket tarafından belirtildi.

Rolls-Royce özel tasarım olarak üretilen aracın sahiplerinin kim olduğunu açıklamadı.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

ABD Neden TikTok’un Kaldırılmasını İstiyor? FCC Komisyonu Açıkladı!

ABD FCC komisyon üyesi Brendan Carr, Google ve Apple'ı TikTok'u ilgili uygulama havuzlarından, App Store'dan ve Play Store'dan çıkarmaya çağırdı. Carr, Çinli ByteDance'in sahip...

Valve’nin Steam Deck Alıcılarına Bazı Güzel Haberleri Var!

Steam Deck taşınabilir oyun konsoluna yönelik yüksek talep ve devam eden tedarik sorunları, birçok tüketicinin cihazı satın alma fırsatını beklemesine neden oldu. Valve Mart...

Elektrikli Otomobillerin Değer Kaybı Neden Fazladır?

Arabanız için benzin veya motorin almak bir noktadan sonra pahalı geliyorsa, elektrikli bir tane satın almak çekici görünebilir. Bununla birlikte, fark etmeyeceğiniz şey, ne...