Bilinmeyen iPhone Özellikleri Neler: İşte Öne Çıkanlar

Birçok telefon kullanıcısının tercih ettiği telefon markası olan iPhone‘ye sürekli yeni bir güncelleme geliyor. Ve her yeni güncellemesiyle telefona yeni özellikler ekleniyor. Bu güncellemeler ile gelen ve iPhone’nin bir çok kullanıcısı tarafından bilinmeyen bazı özellikleri var. Peki bilinmeyen iPhone özellikleri nelerden oluşuyor?

Bilinmeyen 5 iPhone Özelliği

Apple, iPhone’u çıkardığı günden beri sürekli yenileniyor. Ve her yeni güncellemeyle telefona yeni özellikler ekliyor. Bundan dolayı da kullanıcıların gözünden kaçan bazı kullanışlı özelikler oluyor. Gelin iPhone deneyimimizi daha iyi hale getirecek 5 iPhone özelliğine bakalım.

1. Seri Çekim Modu

iPhone kamerasında kaçırmış olabileceğiniz seri çekim modu özelliği vardır. Seri çekim modu, adından da anlaşılacağı gibi, tek bir basışta bir dizi hızlı fotoğraf çeker.

Kamera uygulamasındayken deklanşör düğmesini (fotoğraf çekmek için kullandığınız düğme) sola kaydırmanız yeterlidir. Ayrıca önce ayarlara, ardından kameraya gidebilir ve oradan da özelliği etkinleştirebilirsiniz.

2. Bilimsel Hesap Makinesini Etkinleştirme

iPhone’de bulunan hesap makinesini ilk açtığımızda sadece toplama, çıkarma, çarpma ve bölme işlemlerini yapabildiğimizi görürüz.

Hesap makinesi uygulaması açtıktan sonra iPhone’unuzu yana çevirirseniz, bilimsel hesap makinesini etkinleştirecektir. Bu, diğer işlemlerin yan sıra, karekökler, trigonometrik ifade seçenekleri ve daha birçok komutu ortaya çıkarır.

3. Kamerayı Kullanarak Belgeleri Tarama

iPhone’unuzun kamerası çok kullanışlı bir belge tarayıcısı olarak çalışabilir ve kameranız sayesinde bir belgeyi dijitalleştirebilirsiniz. Bunu yapmak için notları açın, sonra kamera simgesine dokunun, sonra belgeleri taraya dokunun ve son olarak belgenizi vurgulayın.

4. Kamera Flaşını Bildirim Olarak Kullanma

Bir bildirim aldığınızda iPhone’unuzun kamera flaşının yanıp sönmesini sağlayarak birisinin aradığını veya birinden masaj geldiğini anlayabilirsiniz.

Ayarlara ve ardından erişilebilirliğe gidin. Ardından Sesli/Görsel bölümünde uyarılar için LED flaş seçeneğini etkinleştirebilirsiniz.

5. Kontrol Merkezinde Shazam

Shazam’ı, kolay erişim için iPhone’unuzun kontrol merkezine ekleyebilirsiniz. Ayarları açın, sonra denetim merkezine girin ve eklemek için Müzik tanımanın yanındaki artı düğmesine dokunun. Artık ne zaman harika bir şarkı çaldığını duysanız, denetim merkezinden neyin çaldığını öğrenmek için Shazam simgesine basabilirsiniz.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...