Beşiktaş ve Kripto Para Borsası Rain Arasında Dev Anlaşma!

Beşiktaş, kripto para borsası Rain ile sponsorluk anlaşması yapıldığını duyurdu!

Kripto para sektörünün git gide büyümesiyle birlikte bu durumdan çeşitlik kuruluşlar da faydalanmaya başladı. Bu kapsamda, ortaya çıkan yeni kripto borsaları, şirketlerle yeni anlaşmalar yapmayı sürdürüyor. Son olarak ise bir kripto borsası ile anlaşma yapan, Türkiye’nin en büyük spor kulüplerinden Beşiktaş oldu. Kulüp ve kripto varlık platformu arasında gerçekleşen sponsorluk anlaşmasında neler bulunuyor?

Beşiktaş Formasında Rain Bulunacak!

Beşiktaş’ın stadı Vodafone Park’ta gerçekleşen imza töreninde sponsorluk anlaşmasının detayları da belli oldu. Sponsorluk anlaşması kapsamında Beşiktaş, kripto varlık platformu Rain ile 2 yıllık forma göğüs sponsorluk anlaşması imzaladı. 

Önümüzdeki sezondan itibaren geçerli olacak anlaşmada, forma göğüs sponsorluk anlaşmasının yanı sıra 2023/24 sezonlarında geçerli olacak olan güney tribün sponsorluğu da yer alıyor.

Beşiktaş ve Rain Yazılım arasındaki bu anlaşma 12 milyon 250 bin euro + KDV karşılığında sağlanmış oldu. Konuyla ilgili olarak Beşiktaş kulübünün KAP’a (Kamuoyu Aydınlatma Platformu) yaptığı duyuru ise şu şekilde:

“Şirketimiz ile Rain Yazılım ve Ticaret A.Ş. arasında yürütülen görüşmeler neticesinde; 16 Mart 2022 tarihinden başlamak üzere 2023-2024 sezonu sonuna kadar Güney Tribün Sponsorluğu ve 2022-2023 sezonundan başlamak üzere 2023-2024 sezonu sonuna kadar Forma Göğüs Sponsorluğu kapsamında Şirketimize toplam 12.250.000 Avro + KDV ödenmesi konusunda anlaşma sağlanmıştır.”

Konuyla ilgili olarak imza töreninde Beşiktaş başkanı Ahmet Nur Çebi, “Rain, iki yıl boyunca forma göğüs sponsorumuz olacak. Tribünlerimizden birinin isim hakkını da onlara verdik. Taraftarlarımız ile bütünleşmelerini istedik. Umarım iki yıl değil, daha fazlası. Verilen ücret değil, en az iki katını sizden almayı düşünüyoruz. Lütfen hazırlıklı olun.” ifadelerini kullandı.

Rain, Beşiktaşlılar’a Ayrıcalık Sunacak

Rain Yazılım Genel Müdürü Mehmet Çamır, Beşiktaş ile gerçekleştirilen sponsorluk anlaşmasının imza töreninde yaptığı açıklamasında Beşiktaş taraftarlarına ayrıcalıklı şeyler sunulacağını söyledi. Çamır, daha fazla detayın önümüzdeki günlerde paylaşılacağını ifade etti.

Rain Hakkında Bazı Bilgiler

Merkezi Bahreyn olan ve Bahreyn Merkez Bankası’nca kontrol edilen Rain; Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve XRP gibi kripto varlıklarının alış-satışlarına aracılık ediyor.

Rain’in bölgede birden fazla bankacılık ortaklığı bulunduğu ve dünyadaki ilk lisanslı kripto para borsalarından birine sahip olduğu bildirildi.

Kripto varlık platformu Rain, Türkiye pazarına girişini bir reklam kampanyasıyla duyurmuştu. Yeni kampanyasını ‘Bu Bir İşaret‘ sloganıyla hayata geçiren Rain, kripto dünyasına adım atmak isteyen kişilere hitap etmek istiyor.

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Android Cihazlarda Galeri Yedekleme | Fotoğraf ve Videolar Nasıl Yedeklenir?

Değerli dosyalarınızı (aile fotoğrafları, önemli kişiler ve iş veya okul projeleri) yerel olarak bir cihazda saklarsanız her zaman kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Verileriniz...

En İyi Oyun Monitörleri | Performans Canavarı Monitörler

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte her geçen gün yeni modellerde ve özelliklerde oyun monitörleri çıkmakta. Bu gelişme de bir monitör seçimini oldukça zorlaştırıyor. Yazımızda en...

Apple Watch Series 8 Ne Zaman Çıkacak? İşte Hakkında Tüm Bilinenler!

Bu içeriğimiz, Apple Watch Series 8 hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şeyi söylentilere dayanarak bir araya getiriyor. Ürün döngüsünün henüz erken olduğunu, bu nedenle...