Battlefield mobile geliyor!

Birçok efsanevi oyunun yapımcısı olan Electronic Arts (EA), oyuncuların favori oyunlarından Battlefield serisinin mobil platformlara geleceğini açıkladı. 2022 yılında oyuncuların karşısına çıkacak olan oyunla seri ilk kez akıllı telefonlar ve tabletler ile oynanabilecek.

Milyonlarca kişinin zaman geçirmek için vazgeçilmezi olan mobil oyunlar, büyüklü küçüklü birçok yapımcı tarafından tasarlanıyor. Bu büyük pazarda birçok şirket birbirini sollamak için yeni atılımlarda bulunuyor. Bu çalışmalarda bulunan en büyük ve popüler şirketlerden biri olan EA, popüler oyunlarından bazılarını mobil ortama uygun hale getirmişti. Bu oyunlardan en sonuncusu ise firmanın popüler FPS oyunu olan BF serisi.

Battlefield Mobile 2022 yılında geliyor

Battlefield

EA, popüler oyun serisi Battlefield‘ın mobil sürümünün lansmanını gerçekleştirdi. Industrial Toys ve oyunun geliştiricisi DICE tarafından ortaklaşa geliştirilecek olan oyun 2022‘de çıkışını gerçekleştirecek. Böylelikle Battlefield, en büyük rakibi Call of Duty‘nin yakaladığı başarıları yakalamaya çalışacak.

Battlefield baştan aşağı yenileniyor

Oyunun dağıtıcısı olan Electronic Arts ve geliştiricisi DICE, Battlefield markasını 2022 yılında mobil cihazlara getireceğini duyurdu. DICE genel müdürü Oskar Gabrielson projeyi açıklarken, benzersiz bir BFoyunu için söz verdi ve gelecek yıl “savaşı akıllı telefonlara ve tabletlere getireceğini” belirtti. Bu açıklamaya göre mobil platforma gelecek olan Battlefield oyununun konsol ve bilgisayar sürümlerinden farklı olacağı tahmin ediliyor.

Oyun dünyasının devlerinden EA, Battlefield oyunu ile tıpkı Call of Duty‘nin yaptığı gibi mobil oyunların dünyasına girmek istiyor. Call of Duty: Mobile, 2019 yılında piyasaya ilk sürüldüğünde oldukça büyük bir ilgiyle karşılaşılmış ve Activision‘un açıkladığına göre de 100 milyondan daha fazla oyuncu tarafından indirilmişti. Ayrıca 2018’de çıkışını gerçekleştiren popüler oyunlardan PUBG, Mart ayında toplam 1 milyar toplam indirmeyi aştığını duyurmuştu.

DICE genel müdürü Dielson ayrıca, DICE’ın bu yıl içinde piyasaya sürülmesi planlanan ve konsollarla PC için gelecek bir sonraki Battlefield oyunu üzerinde çalışmalarının son sürat devam ettiğini hatırlattı. Yeni BFile ilgili iddialar, sonraki oyunda oyuncuları battle royale modunun gelebileceği yönünde.

Battlefield Mobile ve diğer yeni BF oyunlarının piyasaya sürülmesiyle alakalı gelişmeleri önümüzdeki aylarda öğrenmek mümkün olacak gibi görünüyor.

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

ABD Neden TikTok’un Kaldırılmasını İstiyor? FCC Komisyonu Açıkladı!

ABD FCC komisyon üyesi Brendan Carr, Google ve Apple'ı TikTok'u ilgili uygulama havuzlarından, App Store'dan ve Play Store'dan çıkarmaya çağırdı. Carr, Çinli ByteDance'in sahip...

Valve’nin Steam Deck Alıcılarına Bazı Güzel Haberleri Var!

Steam Deck taşınabilir oyun konsoluna yönelik yüksek talep ve devam eden tedarik sorunları, birçok tüketicinin cihazı satın alma fırsatını beklemesine neden oldu. Valve Mart...

Elektrikli Otomobillerin Değer Kaybı Neden Fazladır?

Arabanız için benzin veya motorin almak bir noktadan sonra pahalı geliyorsa, elektrikli bir tane satın almak çekici görünebilir. Bununla birlikte, fark etmeyeceğiniz şey, ne...