Assassin’s Creed bu sefer farklı olacak!

Ubisoft, Bloomberg’in yeni bir raporun ardından, kod adı “Infinity” olan yeni bir Assassin’s Creed oyununun varlığını resmen onayladı. Ubisoft’un duyurusu, yeni oyunun nasıl bir şekil alacağına fazla ışık tutmazken, Bloomberg, Fortnite veya GTA Online’a benzer gelişen bir çevrimiçi oyun olacağını bildiriyor. Infinity, 2007’deki ilk Assassin’s Creed’den bu yana franchise tarihindeki muhtemelen en büyük değişikliği işaret ediyor.

Assassin's Creed

Assassin’s Creed Infinity nasıl bir oyun olacak?

Şimdiye kadar, Ubisoft her bir veya iki yılda bir, her biri tek bir yer ve zaman dilimine odaklanan yeni bir bağımsız Assassin’s Creed oyunu yayınlama eğilimindeydi. Bu tutumu oyuncuların ciddi tepkisini çekti çünkü genellikle yarım veya eksik bir oyun ile karşı karşıya kalıyorlardı. Ancak Bloomberg’e göre Infinity, farklı görünüp oynayabilecek birden fazla bağlantılı ayara sahip olacak ve bu sayı zamanla artabilir. Yeni oyunun piyasaya sürülmesinden yıllar sonra olduğu bildiriliyor. Bu oyun aynı zamanda Ubisoft’un Assassin’s Creed oyunlarını geliştirme biçiminde de bir değişikliğe işaret ediyor. Önceki oyunlar genellikle alternatif olarak Montreal ve Quebec City’deki ekipleri tarafından yönetilirken, yeni oyun iki stüdyo arasında “işbirlikçi, stüdyolar arası bir yapı” altında geliştiriliyor.

Batonu oyundan oyuna aktarmaya devam etmek yerine, bunun Ubisoft’un en sevilen serilerinden birinin stüdyolara daha az odaklanan ve yetenek ve liderliğe daha fazla odaklanan daha entegre ve işbirlikçi bir şekilde gelişmesi için bir fırsat olduğuna derinden inanıyoruz. Ubisoft içinde nerede olurlarsa olsunlar.” şeklinde bir açıklamada bulunan Ubisoft, yeni oyundan oldukça umutlu. Başlığın geliştirilmesinin, geçen yıl kıdemli Ubisoft çalışanlarına karşı ortaya çıkan yakın tarihli bir cinsel suistimal iddiaları dalgasından etkilendiği bildiriliyor. Çalışanların, görevi kötüye kullanmakla suçlanan yöneticilerin hala şirket içinde üst düzey görevlerde olmalarına öfkeli olduğu bildiriliyor. Ubisoft’un bir sözcüsü Bloomberg’e şunları söyledi: “İddiaları olan ve Ubisoft’ta kalan herhangi bir çalışanın davası üçüncü bir tarafça titizlikle incelendi ve ya aklandı ya da uygun disiplin cezalarına çarptırıldı.” Şirket bunlar dışında pek bir açıklamadı bulunmadı. İlerleyen günlerde yeni Assassin’s Creed ile ilgili bilgiler paylaşılması bekleniyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...