Apple Watch Series 8 Bekleyenler İçin Kötü Haber!

Apple Watch Series 8 için sabırsızlıkla bekleyen kullanıcılar için kötü bir haber geldi! Beklenen bir güncelleme, yeni nesil akıllı saatte bulunmayabilir!

Apple Watch Series 8 ile daha heyecan verici güncellemeler almayı umuyorsanız, beklentilerinizi yumuşatmaya başlamanız gerekebilir. Oldukça önemli olan bir özellik, Apple’ın sonraki çıkaracağı yeni nesil akıllı saatinde yer almayabilir! Peki bu özellik hangisi?

Apple Watch Series 8, Vücut Isısı Sensörüne Sahip Olmayabilir!

Başlangıçta yeni nesil saatin bir vücut ısısı sensörüne sahip olacağı düşünülürken, görünüşe göre durum böyle olmayabilir.

Series 8 için bir vücut ısısı sensörü bir süredir yoğun bir şekilde söylentilere konu oldu. Apple söylentileri söz konusu olduğunda oldukça iyi bir geçmişe sahip olan Bloomberg‘den Mark Gurman, ilk olarak Haziran ayında bir vücut ısısı sensörünün geleceğini ima etti. Bu, Eylül ayında The Wall Street Journal tarafından tekrarlandı. Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo da aynı ay bir vücut ısısı sensörü öngördü.

Ancak, en son Power On bülteninde Gurman geri adım attı. Gurman, Seri 8’in vücut ısısı algılama, kan şekeri izleme ve kan basıncı yetenekleri potansiyeli hakkında konuşurken, “Yine de bunların hiçbirini yakında beklemeyin. Vücut ısısı bu yılın yol haritasındaydı, ancak son zamanlarda bununla ilgili konuşmalar yavaşladı. Kan basıncı en az iki ila üç yıl uzaktayken, glikoz izleme on yılın ikinci yarısına kadar inmezse şaşırmam.” ifadelerini kullandı.

Kan basıncı ve kan şekeri için bu çok mantıklı. Giyilebilir cihazlarda, manşetsiz kan basıncı izlemede çok ilerleme kaydedilmiş olsa da, teknoloji henüz o kadar ilerlemiş durumda değil. Aynısı kan şekeri izleme için de geçerlidir. Bu özellik Series 7 ve Samsung‘un Galaxy Watch 4‘ü için söylentiler olsa da hiçbir zaman hayata geçmedi. Söylentiler arasında vücut ısısı sensörleri, Fitbit gibi rakipler de dahil olmak üzere diğer birçok giyilebilir tüketici ürününde zaten mevcut olduğundan büyük olasılıkla görünüyordu. Aslında, giyilebilir cihazlardaki vücut ısısı sensörleri, araştırmacıların akıllı saatlerin COVID-19’u tespit edip edemeyeceğini belirlemek için bunları kullandığı 2020 yılında büyük ilgi gördü.

Şu anda, vücut ısısı sensörleri çoğunlukla uyku ve toparlanma takibi için kullanılıyor. Apple, son birkaç yılda uyku ve regl takibi eklese de, bunlar daha basit tarafta. Ancak Apple, diğer cihaz üreticilerinin kendi versiyonundan memnun kalana kadar uygulamış olduğu özellikler üzerinde oturmakla ünlüdür.

Ancak bu açıklamalar, vücut ısısı özelliğinin tamamen öldüğü anlamına gelmez. Konuyla ilgili daha fazla detay, yeni nesil akıllı saatin çıkış yapacağı dönemde ortaya çıkacak.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Tesla Tırı “Tesla Semi” Neden Bir Türlü Çıkamadı?

2017'de Tesla'nın tırı için üretime başlamayı planladığı açıklandı. Bu aracın hiçbir zaman özel sürücülere satılması amaçlanmamıştı, bunun yerine mallarını taşımak için daha çevre dostu...

Bitcoin Enerji Tüketimi Rekor Seviyede Düştü!

Haziran ayında bir düşüş yaşadıktan sonra, Bitcoin fiyatı o kadar düşük kaldı ki, blok zincirinin büyük elektrik kullanımını benzer şekilde düşmeye zorladı. Dijital para...

League Of Legends: Yeni Yıldız Muhafızı Kostümleri Gün Yüzüne Çıktı!

Nilah'ın gelişiyle birlikte, yeni bir Yıldız Muhafızı seti en popüler kostüm serilerinden birinde Dünya'yı korumaya devam edecek. Riot Games, League of Legends'ın en yeni alt...