AirPods, Android Cihazlar ile Uyumlu mu?

Popüler kulaklık serisi Airpods acaba Android cihazlarla da uyumlu mu? Hangi özellikler Android cihazlarda kullanılamıyor? Yazımızda size bunlardan bahsedeceğiz.

Apple’ın AirPods serisi, en çok tercih edilenler arasındadır ve tüm Apple ürünleri gibi, bu kişisel ses cihazları da markanın daha geniş ekosisteminde sorunsuz bir şekilde çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

Bu, AirPods’ları bir iPhone, iPad veya Mac ile kullanmanın çok basit olduğu anlamına gelir; ama ya Apple kulaklıklarınızı Android telefonunuzla kullanmak isterseniz? Bunun mümkün olduğunu öğrenmekten memnun olacaksınız ancak uzamsal ses desteği ve süper hızlı eşleştirme gibi birkaç AirPods özelliğini kaçırabileceğinizi unutmayın.

Neyse ki, Android ile tarafından kullanılamayacak olan bazı AirPods özelliklerini kullanabileceğiniz uygulamalar var.

AirPods Android Telefonlara Nasıl Bağlanır?

Bir Android telefonla ilk kez bir AirPods kullanıyorsanız, kulaklığı cihazınızla nasıl eşleştireceğinizi merak ediyor olabilirsiniz.

Önce AirPods’unuzun şarj kutusunu açın ve ardından Android telefonunuzda Ayarlar > Bağlı Cihazlar > Bluetooth‘a giderek Bluetooth ayarlarını açın. Bluetooth’un açık olduğundan emin olun.

Şimdi AirPods’unuzun kasasının arkasındaki eşleştirme düğmesini basılı tutun. (Kasanın önündeki LED beyaz renkte yanıp sönmelidir.)

Bluetooth aksesuarları listesinde AirPods’larınızı arayın ve “Eşleştir“e dokunun. AirPods’larınız şimdi Android telefonunuza bağlı olmalıdır.

AirPods Max

AirPods Max’i eşleştirme işlemi diğer AirPods’larla tamamen aynıdır, ancak diğer AirPods şarj kutularındaki eşleştirme düğmesi yerine kulaklıklardaki gürültü kontrol düğmesini basılı tutmanız gerekir.

Bu düğme, sağ kulaklığın üst kısmında, kafa bandının karşı tarafında Digital Crown‘un karşısında bulunur. Kulaklığın altındaki durum ışığı beyaz renkte yanıp sönmelidir. AirPods Max, Android cihazınızdaki Bluetooth cihazları listesinde göründüğünde, “Eşleştir”e basın.

Hangi AirPods Özellikleri Android’de Çalışmıyor? 

Basit Kurulum

AirPods’ları bir iOS cihazıyla eşleştirmek, cihazınızın yanındaki kasayı açmak veya AirPods Max için Smart Case’lerinden çıkarıp iOS cihazına yakın tutmak kadar kolaydır. Ardından, AirPod’ların otomatik olarak bağlanmasıyla ekranınızda bir kurulum animasyonu görünecektir. Android cihazlarda ise eşleştirmeyi daha hızlı hale getirmek için herhangi bir geçici çözüm maalesef yoktur.

Pili Kontrol Etme

AirPods’unuzu bir iPhone ile eşleştirdiğinizde, kulaklığınızın veya kulaklığınızın pil durumunu gösteren bir animasyon görürsünüz. Bu Android’de olmasa da Assistant Trigger uygulaması size ne kadar oynatma süresinin kaldığını da gösterebilir. 

Kontrolleri Özelleştirme

Bir iOS cihazında, AirPods’ların iki kez dokunma işlevini değiştirebilirsiniz. Örneğin müziğinizi bir sonraki parçaya atlayacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu, Android cihazlarda mümkün değildir.

Tek Kulaklıkla Dinleme

Bir iOS cihazı kullanırken tek bir AirPods ile müzik veya podcast dinleyebilirken, Android ile kullanabilmek için her iki AirPods’u da kutudan çıkarmanız gerekir.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Biray Altun
Biray Altun
2001 Yılında Erzurum'da doğdum. Çocukluğum memleketim Kars'ta , eğitim hayatım ise İzmir'de geçti. Şimdi ise Çanakkale'de bir yandan üniversite hayatıma devam ederken bir yandan ilgi alanım olan konularda yazıyorum.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...

Gigafactory Nedir? Tesla’nın Devasa Fabrikaları

Gigafactory, dünyanın en büyük lityum iyon pil fabrikasıdır. Tesla Motors tarafından kurulan bu fabrika, sadece elektrikli araçlar için değil, aynı zamanda evler için enerji...