Twitch, Türkiye’de abonelik fiyatlarında düşüşe gidiyor!

Dünyanın en popüler canlı yayın platformlarından Twitch, abonelik servisi için yerel fiyatlandırmaya gidileceğini kullanıcılarına duyurdu. Yapılan açıklamaya göre artık Türkiye’deki Twitch kullanıcıları, desteklemek istedikleri yayıncılara çok daha uygun bir ücret ile abone olabilecekler.

Twitch, özellikle Türkiye’deki kullanıcılarının sevinçle karşılayacağı bir duyuru paylaştı. Twitch’in bu zamana kadar yaptığı en büyük köklü değişikliklerden biri olarak görülen fiyat indirimi, ilk olarak Türkiye’den başlayan yerel abonelik fiyatı uygulamasına geçileceğini kullanıcılarına duyurdu. 20 Mayıs tarihinde başlayacak olan değişiklik ile birlikte Twitch’te abonelik fiyatı 9,90 TL olacak.

Twitch, yerel abonelik fiyatlandırmasına Brezilya’da başladı

Pandemi döneminin başlamasıyla popüleritesi daha da artan Twitch, yerel abonelik fiyatlandırma sistemine ilk olarak geçtiğimiz aylarda Brezilya’da uygulamaya başlamıştı. Şirket, Brezilya’daki ilk testlerin oldukça olumlu sonuçlar verdiğini açıkladı. Yayıncıların abone başına kazandığı ücretler azalıyor olsa da toplam abone sayılarının ciddi anlamda artış gösterdiği ve bunun sayesinde yayıncıların toplam kazancının da bu oranda arttığı belirtiliyor. Twitch, yerel fiyatlandırma uygulamasının bu anlamda hem yayıncı hem de yayıncıları destekleyen birçok kişi için çok önemli olacağını ön görüyor.

Abonelik fiyatları tüm ülkelerde hemen hemen 4,99 ABD Dolarına denk geliyor. Bu fiyatlandırma, pek çok ülkedeki izleyicilerin favori yayıncılarını desteklemesini, yayıncıların destekçi sayısına artırması, daha fazla içerik oluşturabilmesini ve yeni kitlelere ulaşmasını daha da zor hale getiriyor.

İstatistiklere baktığımızda Avrupa veya Asya’da yayıncıları abonelik yoluyla destekleyen aktif kullanıcıların yüzde oranı, Kuzey Amerika’ya göre yaklaşık %50 daha düşük olduğu göze çarpıyor.

Twitch’in yeni yerel fiyatlandırma politikası 20 Mayıs tarihinden itibaren Türkiye’nin yanı sıra Meksika’da da başlayacak. Türkiye’de 9,90 TL (1,20 dolar), Meksika’da ise 48 peso (2,41 dolar) olarak fiyatlandırma yapılacak. Türkiye’de daha önce Amazon Prime üzerinden 7,90 TL’ye kullanıcılar destekledikleri yayıncılara abone olabiliyordu.

Bunun yanı sıra, canlı yayın izleme platformu önümüzdeki dönemde benzer yerel fiyatlandırma sisteminin diğer ülkelere de geleceğini müjdeledi. Twitch’in yeni yerel abonelik sistemiyle yayıncıların abone sayılarına nasıl yansıyacağını hep beraber bekleyip göreceğiz.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Son yazılarımıza aşağıdan göz atabilirsiniz.

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Apple Sanal Gerçekliği Yakında Geliyor!

Saygın Apple analisti Ming-Chi Kuo'ya göre, Apple'ın artırılmış ve sanal gerçeklik deneyimlerinin bir kombinasyonunu sunacağı bildirilen uzun süredir konuşulan karma gerçeklik kulaklığı, Ocak 2023'te...

Safari Arka Planı Nasıl Silinir? Safari’yi Temizlemek Neden Önemli?

Apple kullanıcısıysanız, internette Safari aracılığıyla gezinme olasılığınız yüksektir. Apple, Safari'nin Mac için en hızlı ve en kolay web tarayıcısı olduğunu ve çevrimiçi olmanın en...

Antarktika’da Drone Kullanmak Yasak! Peki Neden?

Drone teknolojisi geliştikçe ve drone fotoğrafçılığı hobisi çoğaldıkça, bu alanda çalışmalar ve çekimler görmeye alışmıştık. Fakat maalesef yakın zamanda Antarktika'dan bir drone görseli görmeyi...