Spider-Man: No Way Home İçin Rekor Kapıda!

Spider-Man: No Way Home, ülkenin en büyük sinema zincirlerinden bazılarında ilk gecesinde önceki gişe rekorlarını gölgede bıraktı. Bu, pandeminin başlangıcında varlığını sürdürmesi tehdit altında görünen sinemalar için büyük bir haber ve sinemaseverlerin ilgisinin en son COVID varyantına yanıt olarak henüz önemli ölçüde değişmediğini gösteriyor.

AMC Cuma günü yaptığı açıklamada, Spider-Man: No Way Home’un açılış gecesine yaklaşık 1,1 milyon sinemaseverin katıldığını ve bu geceyi AMC tarihindeki bir Aralık başlığı için en yüksek hasılat yapan açılış gecesi haline getirdiğini duyurdu. Cinemark, filmin ilk çıkışını “tüm zamanların en iyi açılış gecesi” olarak nitelendirdi. Regal, filmin tarihindeki en yüksek ikinci Perşembe gişe unvanı olduğunu ve IMAX, 4DX, ScreenX ve RPX formatları için rekorları kırdığını söyledi.

Regal’in ana şirketi Cineworld’ün CEO’su Mooky Greidinger yaptığı açıklamada, “Spider-Man: No Way Home beklentilerimizi tamamen aştı” dedi. “En sevdiğimiz ağ atıcımızı Regal’de yeniden beyaz perdede görmek için sinema seyircilerimiz kadar heyecanlıyız ve Sony’deki arkadaşlarımıza başka bir harika destek direği sağladıkları için teşekkür etmek istiyoruz.”

Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home Rekor Kırmak Üzere

Cinemark Küresel İçerikten Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Justin McDaniel, galaya akın eden sinemaseverlerin sayısının “stüdyo ortaklarımızla işbirliği içinde sunmaya devam etmekten heyecan duyduğumuz sinema içi deneyimin yeri doldurulamaz değerinin altını çizdiğini” söyledi.

Filmin haftasonuna doğru iyi bir performans göstermesi beklenirken, omicron varyantının Spider-Man’in performansı üzerinde ne gibi bir etkisi olacağı belli değil. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre, omikron’un orijinal virüs ve Delta varyantından daha ciddi hastalığa veya ölüme neden olup olmadığı gibi varyant hakkında hala çok şey bilinmiyor. Bununla birlikte, aşılananlarda çığır açan vakaların gerçekleşmesi bekleniyor, ajans, örneklerini daha önce bildirdiğimizi bildirdi.

Ayrıca sinemaların omicron varyantının yayılmasında nasıl açık kalacaklarını planladıkları da belirsiz. ABD’nin önde gelen sinema salonlarından herhangi biri konuyla ilgili açıklama yapmazken Dünya genelinde de aynı durum sürüyor.

Bilinmeyenler göz önüne alındığında, sinemaların başka bir pandemik zafer turuna çıkması için biraz erken olarak görülüyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...