Kripto Para Piyasasında Son Durum Ne? | Bitcoin Yükseliş Sinyalleri

Bitcoin’in fiyatı son birkaç gün içinde özellikle değişken oldu. Daha dün, BTC 44 bin dolara yükseldi ancak bu önemli direnç seviyesini geçemedi. Ardından, 39 bin dolarlık önemli bir desteğe doğru düştü, ancak boğalar onu savunmak için hızlı davrandılar ve bir kez daha 44 bin dolara doğru itiyorlar. Bu doğrultuda kripto para piyasasında genel bir yükseliş bulunuyor.


Bitcoin, bu yazı yazılırken hızla 44-45 bin dolardaki kilit dirence yaklaşıyor. Bunun üzerinde bir kırılma, 60 bin dolarlık bölgeye geri dönen yeni bir ralliye yol açabilir. Bitcoin, Ocak ortasından Şubat ortasına kadar bir ay boyunca düşüş eğilimi göstermeyi sürdürdü.

Arada, 31 bin dolarlara kadar da geri çekilmeler kaydedildi. Lider kripto para biriminin bu seviyelere kadar geri çekilmesi yatırımcıları her ne kadar korkutsa da, bu seviyelerden bir tepki aldı. Yükseliş devam ederken Bitcoin ciddi bir dirence geldi. Bu nedenle, boğalar için 45-48 bin dolar aralığı çok önemlidir.

Teknik göstergeler yavaş yavaş yükselişe geçiyor, bu da önemli desteğin 39 bin dolardan yeniden test edilme olasılığının azaldığı anlamına geliyor. Genel pazar ısınıyor ve Aralık tarihsel olarak genel olarak kripto boğaları için çok iyi bir ay oldu.

Kripto Paralar Bitcoin’e mi Bağlı?

Bitcoin dominansı %40 gibi bir seviyelerde gezinirken haliyle tüm piyasayı etkilemeye ve fiyatlandırmaya devam ediyor.

Hacim hala düşük. Bununla birlikte, belirtildiği gibi, 44-45 bin dolarlık kilit direnç aralığının üzerinde bir kırılma, bunu çok hızlı değiştirebilir (kopmanın hacim seviyelerine bağlı olarak). Günlük RSI yükseliyor ve daha yüksek bir dip yaptı, bu da kilit direncin kırılma fikrini destekliyor. MACD, günlük zaman diliminde yükseliş eğilimini tamamlamasına bir veya iki gün kaldı. Bu olursa, yeni bir rallinin başlaması daha olası olacaktır.

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Bitcoin Enerji Tüketimi Rekor Seviyede Düştü!

Haziran ayında bir düşüş yaşadıktan sonra, Bitcoin fiyatı o kadar düşük kaldı ki, blok zincirinin büyük elektrik kullanımını benzer şekilde düşmeye zorladı. Dijital para...

League Of Legends: Yeni Yıldız Muhafızı Kostümleri Gün Yüzüne Çıktı!

Nilah'ın gelişiyle birlikte, yeni bir Yıldız Muhafızı seti en popüler kostüm serilerinden birinde Dünya'yı korumaya devam edecek. Riot Games, League of Legends'ın en yeni alt...

Overwatch 2 Beta 28 Haziranda PC ve Konsollarda Çıkıyor

Overwatch 2'nin sonraki betası 28 Haziran'da başlıyor. Bu beta, PC, Xbox ve PlayStation'dan erişilebilir olacak. Bir süre once Blizzard, Overwatch 2'nin çıkış tarihini açıkladı. Oyun...