Elon Musk ve Twitter’dan Ters Köşe!

Ünlü iş adamı Elon Musk, daha önce kendi sosyal medya mecrasını açmayı düşündüğünü söylemişti ve bunun nasıl olacağının Twitter üzerinden takipçilerine sordu.

Twitter CEO’su Parag Agrawal bir tweet’te Elon Musk’ın artık Twitter’ın yönetim kuruluna katılmayacağını duyurdu. Agrawal geçen hafta Musk’ın şirket hisselerinin yüzde 9,2’sini satın almasının ardından yönetim kuruluna atanacağını doğruladı, ancak şimdi Musk’ın koltuğu almaya karşı karar verdiğini söylüyor.

Elon Musk, Kurula Katılmayacak

Agrawal, “Salı günü, Elon’un bir özgeçmiş kontrolü ve resmi kabule bağlı olarak Kurul’a atanacağını duyurduk” diye yazıyor. “Elon’un yönetim kuruluna atanması 4/9 resmen yürürlüğe girecekti, ancak Elon aynı sabah artık yönetim kuruluna katılmayacağını paylaştı. Bunun en iyisi olduğuna inanıyorum. Yönetim Kurulumuzda olsunlar veya olmasınlar, hissedarlarımızın girdilerine her zaman değer verdik ve değer vereceğiz. Elon bizim en büyük hissedarımız ve onun katkılarına açık olacağız.”

Twitter’ın yönetim kuruluna katılmak, Musk’ın şirketin yüzde 14,9’undan fazlasına sahip olmasını engellerdi. Musk’ın satın alımı kamuya açık hale geldiğinde, Twitter’daki hissesi 2,89 milyar dolar değerindeydi.

Dogecoin’e de Göz Kırptı!

Twitter’dan devasa hisseler satın alarak en yeni hissedar olan Musk, sosyal medya devinin premium abonelik hizmetinde, fiyatın düşürülmesi ve kullanıcıların Dogecoin kripto para birimi ile ödeme yapmasına izin verilmesi de dahil olmak üzere bir dizi değişiklik önerdi.

Kullanıcılara ayrıca mavi doğrulama işaretine benzer bir onay işareti verilmesi gerektiğini söyledi. Ancak bu, kamuya mal olmuş kişilerin ve resmi hesapların doğrulanmasından farklı olacak.

Musk, kişisel Twitter hesabı üzerinden “Fiyat muhtemelen ayda 2 dolardan az olmalı, ancak 12 ay önceden ödenmiş, hesap 60 gün boyunca onay işareti almamalı (kredi kartı ters ibrazlarına dikkat edin) ve hesap, dolandırıcılık/spam için kullanılıyorsa geri ödeme yapılmadan askıya alınmalıVe reklam yok. Twitter hayatta kalmak için reklam parasına bağımlıysa, şirketlerin politika dikte etme gücü büyük ölçüde artar.” şeklinde önerilerde bulundu. “Belki Dogecoin ile ödeme yöntemi olur?” ifadelerini de kullanarak memecoin Dogecoin’e atıfta bulunarak tweet attı.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...