Elon Musk ve Twitter’dan Ters Köşe!

Ünlü iş adamı Elon Musk, daha önce kendi sosyal medya mecrasını açmayı düşündüğünü söylemişti ve bunun nasıl olacağının Twitter üzerinden takipçilerine sordu.

Twitter CEO’su Parag Agrawal bir tweet’te Elon Musk’ın artık Twitter’ın yönetim kuruluna katılmayacağını duyurdu. Agrawal geçen hafta Musk’ın şirket hisselerinin yüzde 9,2’sini satın almasının ardından yönetim kuruluna atanacağını doğruladı, ancak şimdi Musk’ın koltuğu almaya karşı karar verdiğini söylüyor.

Elon Musk, Kurula Katılmayacak

Agrawal, “Salı günü, Elon’un bir özgeçmiş kontrolü ve resmi kabule bağlı olarak Kurul’a atanacağını duyurduk” diye yazıyor. “Elon’un yönetim kuruluna atanması 4/9 resmen yürürlüğe girecekti, ancak Elon aynı sabah artık yönetim kuruluna katılmayacağını paylaştı. Bunun en iyisi olduğuna inanıyorum. Yönetim Kurulumuzda olsunlar veya olmasınlar, hissedarlarımızın girdilerine her zaman değer verdik ve değer vereceğiz. Elon bizim en büyük hissedarımız ve onun katkılarına açık olacağız.”

Twitter’ın yönetim kuruluna katılmak, Musk’ın şirketin yüzde 14,9’undan fazlasına sahip olmasını engellerdi. Musk’ın satın alımı kamuya açık hale geldiğinde, Twitter’daki hissesi 2,89 milyar dolar değerindeydi.

Dogecoin’e de Göz Kırptı!

Twitter’dan devasa hisseler satın alarak en yeni hissedar olan Musk, sosyal medya devinin premium abonelik hizmetinde, fiyatın düşürülmesi ve kullanıcıların Dogecoin kripto para birimi ile ödeme yapmasına izin verilmesi de dahil olmak üzere bir dizi değişiklik önerdi.

Kullanıcılara ayrıca mavi doğrulama işaretine benzer bir onay işareti verilmesi gerektiğini söyledi. Ancak bu, kamuya mal olmuş kişilerin ve resmi hesapların doğrulanmasından farklı olacak.

Musk, kişisel Twitter hesabı üzerinden “Fiyat muhtemelen ayda 2 dolardan az olmalı, ancak 12 ay önceden ödenmiş, hesap 60 gün boyunca onay işareti almamalı (kredi kartı ters ibrazlarına dikkat edin) ve hesap, dolandırıcılık/spam için kullanılıyorsa geri ödeme yapılmadan askıya alınmalıVe reklam yok. Twitter hayatta kalmak için reklam parasına bağımlıysa, şirketlerin politika dikte etme gücü büyük ölçüde artar.” şeklinde önerilerde bulundu. “Belki Dogecoin ile ödeme yöntemi olur?” ifadelerini de kullanarak memecoin Dogecoin’e atıfta bulunarak tweet attı.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Cybertruck Aracına İlham Kaynağı Olan James Bond Arabası

Amerika merkezli elektrikli otomotiv devi Tesla'nın CEO'su Elon Musk, herkesin tasarımından etkilendiği aracı olan Cybertruck'ı 2023 yılında piyasaya sürülmeyi planladığını açıklamıştı. Cybertruck'ın tasarımındaki ilham...

F1 Manager 2022: Şu Ana Kadar Bildiğimiz Her Şey

Eğer son birkaç yılını takımın pitstop taktikleri hakkında atıp tutarak geçirmiş bir Ferarri hayranıysanız ya da içinizde bir yerlerde Aston Martin'i zafere taşıyacak adamın...

ABD Neden TikTok’un Kaldırılmasını İstiyor? FCC Komisyonu Açıkladı!

ABD FCC komisyon üyesi Brendan Carr, Google ve Apple'ı TikTok'u ilgili uygulama havuzlarından, App Store'dan ve Play Store'dan çıkarmaya çağırdı. Carr, Çinli ByteDance'in sahip...