Az Bilinen 5 Gizli Netflix Özellikleri

Binlerce kullanıcıya sahip olan Netflix, kullanım kolaylığı ve popülerliği sebebiyle en çok tercih edilen platformdan biri. Ancak binlerce kullanıcının farkında bile olmadığı, en iyi çevrimiçi deneyimi elde etmenizi sağlayacak pek çok küçük ince ayar olduğu ortaya çıktı. İşte herkesin bilmediği 5 gizli Netflix özellikleri!

5 Gizli Netflix Özellikleri

Ödeme Yaptığınız Yüksek Kaliteyi Aldığınızdan Emin Olun

Netflix, en yüksek kaliteli video katmanı için ekstra ücret alıyor ancak gerçekten ödediğinizin karşılığını alıyor musunuz? Hesabınızda oturum açın ve ardından veri kullanım ayarlarınızı görmek için gerekli bölüme tıklayın. Yüksek, büyük ekranlar ve eşit derecede büyük bant genişliği için iyidir ancak mobil veri kullanıyorsanız – özellikle yurtdışında dolaşım yapıyorsanız en düşük ayarla daha iyi durumda olursunuz.

İyi Görünen Ama İyi Olmayan Filmlerden Kaçının

Netflix’teki her gösterinin veya filmin yanında IMDB puanlamalarını görebilseydik, program seçimlerimiz oldukça kötü olduğunda kendimizi ekranda zaman kaybetmekten kurtarırdık. Netflix’i bir bilgisayarda izliyorsanız, Google Chrome için mükemmel Trim uzantısı, görüntüleme seçimlerinizi yönlendirmeye yardımcı olmak için tüm bu bilgileri ekler.

Geçmişinizdeki Ögeleri Temizleyin

Herhangi bir nedenle izlediğiniz şeylerin izleme geçmişinizde yer almasını veya ana sayfanızda Netflix’in önerdiği şovları ve filmleri etkilemesini istemiyorsanız, izleme etkinliğinizi görebilir ve buradan bir kısmını veya tamamını silebilirsiniz. Ve izlediklerinizden memnunsanız, aynı ekran, izleme etkinliğinizi elektronik tablo dostu CSV formatında indirmenizi sağlar.

Eski Arkadaşlarınızı Hesabınızdan Çıkarın

Netflix şifrenizi sevdiklerinizle, ev arkadaşlarınızla veya arkadaşlarınızla paylaşmak, yalnızca bir uçurumdan sonra iptal edilmesi için gerçekten bir şovun içine girmek gibi Netflix deneyiminin bir parçasıdır. Ancak böyle bir paylaşımın dezavantajı – bunu yapmamanız gerektiği gerçeğine ek olarak – diğer insanların izlemesi, size izleyecek ilginç şeyler bulmaya çalışan algoritmayı karıştırıyor olabilir. Hesabım > Tüm Cihazlardan Çıkış Yap’a giderek hesabınızın oturumunu kapatın ve ardından tekrar oturum açamayacakları şekilde parolanızı değiştirin.

Alt Yazılarınızı İyileştirin

Altyazıların tipini değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Ancak farklı cihaz türleriniz için buradaki seçenekleri denemeye değer, örneğin TV’nizde altyazıları küçültebilir veya mobil için yazı tipini değiştirebilirsiniz. Bu değişiklikler, Apple TV veya iOS cihazlarda Netflix’i etkilemeyecektir.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Android Cihazlarda Galeri Yedekleme | Fotoğraf ve Videolar Nasıl Yedeklenir?

Değerli dosyalarınızı (aile fotoğrafları, önemli kişiler ve iş veya okul projeleri) yerel olarak bir cihazda saklarsanız her zaman kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Verileriniz...

En İyi Oyun Monitörleri | Performans Canavarı Monitörler

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte her geçen gün yeni modellerde ve özelliklerde oyun monitörleri çıkmakta. Bu gelişme de bir monitör seçimini oldukça zorlaştırıyor. Yazımızda en...

Apple Watch Series 8 Ne Zaman Çıkacak? İşte Hakkında Tüm Bilinenler!

Bu içeriğimiz, Apple Watch Series 8 hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şeyi söylentilere dayanarak bir araya getiriyor. Ürün döngüsünün henüz erken olduğunu, bu nedenle...